Trwa ładowanie...

80 projektów na skwer przy Chmielnej. Jak będzie wyglądało otoczenie Zodiaka?

Śródmiejska agora przejdzie metamorfozę

80 projektów na skwer przy Chmielnej. Jak będzie wyglądało otoczenie Zodiaka?
d35fchg
d35fchg

Sąd konkursowy będzie miał niełatwe zadanie. W sumie będzie musiał ocenić 80 niezwykle zróżnicowanych projektów. Wczoraj upłynął termin składania prac w konkursie na koncepcję zagospodarowania Warszawskiego Pawilonu Architektury ZODIAK. Śródmiejska agora przejdzie metamorfozę. *Cieszy nas ilość zgłoszonych prac, ale najważniejsza jest jakość zaproponowanych rozwiązań.* Na razie wnikliwie analizujemy wszystkie propozycje - jest ich nie tylko wiele, ale są też bardzo różnorodne. Przed nami wiele pracy. – mówi Marlena Happach, wiceprezes Oddziału Warszawskiego SARP i sędzia referent konkursu.

Jestem przekonana, że dzięki temu konkursowi, który przyciągnął tak ogromną liczbę uczestników, zyskamy koncepcję, której wdrożenie przyniesie kolejne miejsce przyciągające warszawiaków. Lafarge buduje lepsze miasta i lepszy kraj a partnerstwo w takich inicjatywach jak konkurs na zagospodarowanie placu przed Warszawskim Pawilonem Architektury ZODIAK, jest dla nas niezmiernie ważne. Już nie mogę się doczekać obrad jury i ogłoszenia zwycięskiego projektu! – powiedziała Magdalena Kicińska, Dyrektor Komunikacji i Relacji Zewnętrznych Lafarge w Polsce.

Projektanci do poniedziałku, 16 marca, do godz. 18.00 mieli czas na złożenie swoich prac. W tym czasie wpłynęło 80 projektów. Nie zostały one jeszcze ocenione pod kątem spełnienia warunków formalnych. Przed obrady sądu konkursowego zostaną przedstawione jedynie, te które je spełnią. Ogłoszenie wyników konkursu planowane jest na 31 marca.

d35fchg

W składzie sądu konkursowego zasiedli:

  • arch. Jakub Wacławek, OW SARP – Przewodniczący Sądu Konkursowego;
  • arch. Marlena Happach, OW SARP – Sędzia Referent;
  • arch. Dariusz Hyc, OW SARP;
  • arch. Barbara Kaliszewska;
  • arch. Marcin Mostafa, OW SARP;
  • Michał Olszewski, wiceprezydent m.st. Warszawy;
  • dr Jarosław Trybuś, wicedyrektor Muzeum Warszawy;
  • inż. Jędrzej Zdziechowski, Lafarge.

Organizator konkursu powołał zastępcę sędziego konkursowego:

  • arch. Mateusza Świętorzeckiego, OW SARP.
d35fchg
d35fchg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35fchg