Trwa ładowanie...
dixyqrx

871 sprawców wykroczeń w jeden weekend

Alkohol obok zakłócania porządku publicznego był najczęstszą przyczyną podjęcia interwencji. Ponad 570 osób ukarano mandatami karnymi, kolejnych 281 pouczono, 7 nietrzeźwych osób trafiło do SODON
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
871 sprawców wykroczeń w jeden weekend
dixyqrx

Pijany sprawca kolizji, osoby biorące udział w bójce, kobieta podejrzana o dokonanie kradzieży, nieletnia uciekinierka, sprawca dewastacji i obcokrajowiec, który opuścił lokal nie płacąc 500 zł rachunku - to był pracowity „Zmierzch" dla warszawskich strażników miejskich i policji.

*Alkohol obok zakłócania porządku publicznego był najczęstszą przyczyną podjęcia interwencji wobec kilkuset sprawców wykroczeń. *

W sumie w trakcie prowadzonych działań ujęto 10 sprawców przestępstw, 573 sprawców wykroczeń ukarano mandatami karnymi, kolejnych 281 pouczono, 7 nietrzeźwych osób trafiło do izby wytrzeźwień.

dixyqrx

W piątkowy wieczór prascy strażnicy ujęli pijanego 33-letniego kierowcę, który miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Godzinę później na Trakcie Brzeskim podjęli interwencję wobec nieletniej dziewczyny, która uciekła z placówki opiekuńczo-wychowawczej we Wrocławiu.

*Najczęściej interweniowano na terenie Śródmieścia. Co 4 ukarany przez strażników sprawca niestosował się do przepisów właśnie w tej dzielnicy. *Ok. godz. 22.30 patrol straży miejskiej zatrzymał pracownik jednej ze śródmiejskich restauracji. Klient tej restauracji wyszedł nie płacąc rachunku. Zamówienie opiewało na 509 zł. Obcokrajowiec chwilę później został ujęty przez strażników.

Czterdzieści minut później bemowscy strażnicy interweniowali przy ul. Górczewskiej, gdzie w rejonie przystanku autobusowego miało dojść do bojki. Ujęto trzech mężczyzn, którzy byli jej uczestnikami. Ze względu na to, że byli pod wpływem alkoholu, trafili do izby wytrzeźwień.

Interweniowano też na terenie Śródmieścia wobec kobiety, która została wskazana jako sprawca kradzieży portfela. Poszkodowany 21-latek zeznał, że kobieta zabrała mu portfel z zawartością ok. 700 zł. Sprawę przekazano policji.

dixyqrx

Niemal w tym samym czasie bemowscy strażnicy interweniowali wobec sprawcy dewastacji, który wybił szybę w budynku Mennicy Polskiej. Mężczyzna był pijany, miał ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

dixyqrx

Podziel się opinią

Share
dixyqrx
dixyqrx