WP

9-latka uratowała papugę. Jej ogłoszenie chwyta za serce

"Znalazłam papugę. Latała między blokami. Ten kto wie, czyja jest papuga proszony jest o telefon" - tak brzmiał anons wykonany przez 9-letnią Mię. Ogłoszenia zawisły na Saskiej Kępie. Dzięki nim ptak o imieniu Gustaw wrócił do właścicieli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nietypowe ogłoszenie na Saskiej Kępie
Nietypowe ogłoszenie na Saskiej Kępie (Facebook.com)
WP

Zadzwoniliśmy pod numer zamieszczony na ogłoszeniu. Odebrała pani Cecylia, mama 9-letniej Mii. Razem z córką znalazła papugę na jednym z osiedli na Saskiej Kępie. - Moja córka zrobiła te plakaty z dziewczynkami na świetlicy, bo przejęła się losem ptaszka. Narysowała 9 takich ogłoszeń - opowiada pani Cecylia w rozmowie z WawaLove.pl.

I dodaje, że początkowo Mia zaplanowała specjalną strategię poszukiwań. - Chciała pytać każdego smutnego przechodnia, ale później stwierdziła, że na ulicy mija się wyłącznie smutnych ludzi - tłumaczy mama 9-latki.

Urocze ogłoszenia autorstwa Mii trafiły również do Internetu. To tam właściciele papużki odnaleźli swojego pupila. Okazało się, że Gustaw - bo tak nazywał się ptak - uciekł z domu na warszawskim Wawrze miesiąc temu. W środę odebrali zgubę u pani Cecylii.

WP

Jak Mia zareagowała na dobre wieści? - Rozpłakała się z radości, bardzo się zaangażowała w akcję - mówi mama dziewczynki w rozmowie z WawaLove.pl.

Zobacz także: Świat z Trumpem jest bezpieczniejszy? Witold Waszczykowski: zależy gdzie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

WP
Polub WawaLove
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP