90. miesięcznica smoleńska. Stołeczna policja podaje bilans

W wydarzeniu wzięło udział około dwa tysiące osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
90. miesięcznica smoleńska. Stołeczna policja podaje bilans

- Podczas wtorkowej miesięcznicy smoleńskiej policja wylegitymowała 90 osób, wystawiła 6 mandatów i skierowała 35 wniosków do sądu o ukaranie - poinformował rzecznik prasowy komendanta stołecznego policji kom. Sylwester Marczak.

- Wobec 35 osób prowadzono czynności w sprawie o wykroczenie, które zakończyły się skierowaniem wniosków do sądu o ukaranie, mówimy tu m.in. o przeszkadzaniu w legalnym zgromadzeniu, wulgaryzmach, blokowaniu pasa ruchu drogowego - powiedział Marczak. W ocenie policji wtorkowe manifestacje przebiegły spokojnie, nikt nie został zatrzymany.

We wtorek odbyła się w Warszawie 90. miesięcznica katastrofy smoleńskiej, wzięło w niej udział ok. 2 tys. osób, a w kontrmanifestacjach - 250 osób.

Wieczorne uroczystości związane z miesięcznicą obejmowały m.in. mszę w warszawskiej archikatedrze św. Jana oraz Marsz Pamięci, który zakończył się przed Pałacem Prezydenckim.

Źródło: (PAP)

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytajcie również: **Patryk Jaki odpuści Hannie Gronkiewicz-Waltz? Jest publiczna****deklaracja**

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.