Trwa ładowanie...

Afera podsłuchowa. Prezydent Warszawy piła szampana po 190 zł za kieliszek?

Według kelnera, Gronkiewicz-Waltz gustuje w bardzo drogich trunkach

Afera podsłuchowa. Prezydent Warszawy piła szampana po 190 zł za kieliszek?
d36ac9s
d36ac9s

Kameralne spotkanie przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetyny z prezydent Warszawy Hanną Gronkiewicz-Waltz opisuje w swojej książce były kelner restauracji "Sowa i przyjaciele" Konrad Lassota. Podsłuchiwał on polityków i biznesmenów. Teraz opisał kulisy nagrań spotkań.

Według ujawnionych fragmentów mającej się wkrótce ukazać książki , do spotkania szefa PO i prezydent stolicy miało dojść w mieszczącej się w pałacyku Sobańskich restauracji Amber Room, a każdy z uczestników spotkania pił szampana Krug Grande Cuvee. Po 190 złotych za kieliszek.

Gronkiewicz-Waltz stanowczo zaprzecza. W czwartek na Twitterze zamieściła krótką informację na ten temat. "Nie uczestniczyłam w takim spotkaniu. Ciekawe ile jeszcze kłamstw w tej książce" - napisała prezydent Warszawy

Nie uczestniczyłam w takim spotkaniu. Ciekawe ile jeszcze kłamstw w tej książce

d36ac9s

— Hanna Gronkiewicz (@hannagw)

Zapytaliśmy w ratuszu, czy prezydent podejmie kroki prawne. - Nie znamy dokładnie treści, jakie zamieszczono w tej książce, ale jeśli chodzi o spotkanie, to zwykła konfabulacja, ono zwyczajnie nie miało miejsca - mówi WawaLove.pl Bartosz Milczarczyk, rzecznik ratusza. I dodaje: - Pani prezydent to sprostowała, a gdy pozna dokładną treść, przeanalizuje i jeśli będzie coś, co ją szkaluje, wówczas zdecyduje czy podjąć kroki prawne - dodaje nasz rozmówca.

66 nagranych rozmów

Przypomnijmy: Prokuratura po 15 miesiącach zakończyła we wrześniu 2015 roku śledztwo w sprawie afery podsłuchowej. Dotyczyło ono podsłuchiwania od lipca 2013 roku kilkudziesięciu osób z kręgu polityki, biznesu oraz byłych i obecnych funkcjonariuszy publicznych.

Oskarżone zostały cztery osoby - biznesmen Marek F., jego współpracownik Krzysztof R. oraz dwóch kelnerów z warszawskich restauracji. Akt oskarżenia obejmował 66 nagranych rozmów. Konrad Lassota, jeden z kelnerów, którzy zakładali podsłuchy, napisał książkę opisującą kulisy nagrań spotkań polityków w warszawskich restauracjach: "Sowa i Przyjaciele", "Amber Room" oraz "Osteria".

d36ac9s

"Jak podsłuchałem system: Ośmiorniczki, czyli elita na widelcu" Konrada Lassoty ma trafić do księgarń 13 kwietnia.

d36ac9s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36ac9s