Trwa ładowanie...
holderName

Afera reprywatyzacyjna. Urzędnicy stołecznego ratusza zatrzymani przez CBA

Na polecenie Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu w poniedziałek trzy osoby zostały zatrzymane przez CBA. Są to urzędnicy miasta stołecznego Warszawy. Jak wynika z ustaleń śledczych, przyjmowali przez lata wysokie łapówki za swoją pomoc w uzyskaniu decyzji dotyczących reprywatyzacji, zwrotów i odszkodowań.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Warszawski ratusz przy pl. Bankowym
Warszawski ratusz przy pl. Bankowym (Materiały prasowe, Fot: Wawa Love)
holderName

Jak informuje Prokuratura Krajowa, zatrzymani urzędnicy są zamieszani w przestępczą działalność dotyczącą reprywatyzacji warszawskich nieruchomości.

Dziś rano funkcjonariusze CBA zatrzymali w domach: Kamila D. obecnego p.o. Naczelnika Wydziału zajmującego się rozpatrywaniem wniosków reprywatyzacyjnych w Biurze Spraw Dekretowych Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy a wcześniej pracownika stołecznego BGN, Krzysztofa R. – b. kierownika Działu Nieruchomości Dekretowych m. st. Warszawy w Biurze Gospodarki Nieruchomościami Urzędu m. st. Warszawy oraz Jacka W. - Głównego Specjalistę z BGN, referenta spraw reprywatyzacyjnych.

Jak wynika z ustaleń śledczych z CBA, zatrzymani urzędnicy warszawskiego ratusza systematycznie, przez lata, przyjmowali wysokie łapówki za swoją pomoc w uzyskaniu decyzji dotyczących reprywatyzacji, zwrotów i odszkodowań. Aktualnie funkcjonariusze przeszukują pomieszczenia w Biurze Spraw Dekretowych Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy. Zabezpieczają dokumenty i dane elektroniczne.

holderName

W tym momencie przeprowadzane są przeszukania w miejscach zamieszkania zatrzymanych. Po doprowadzeniu do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu zatrzymani urzędnicy usłyszą zarzuty o charakterze korupcyjnym. Zostaną przesłuchani w charakterze podejrzanych.

ZOBACZ WIDEO: Rosną ceny mieszkań. Gdańsk i Warszawa liderami wzrostów

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName