Trwa ładowanie...
d3yx815

Afera reprywatyzacyjna. Warszawa straci 4 miliardy złotych?

Funkcjonariusze CBA podejrzewają nieprawidłowości dot. procesów reprywatyzacyjnych niemal w stu przypadkach.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Afera reprywatyzacyjna. Warszawa straci 4 miliardy złotych?
d3yx815

*Finansowy rozmiar afery reprywatyzacyjnej może być o wiele większy niż jak dotąd obliczano. Jak donosi serwis wPolityce.pl, straty dla budżetu Warszawy i państwa mogą sięgnąć gigantycznej kwoty. *

Warszawska afera reprywatyzacyjna ma szansę stać się jedną z największych w ostatnich 27 latach. Wstępnie oszacowano, że straty dla budżetu stolicy i państwa mogą wynieść kilkaset milionów złotych. Jednak z najnowszych doniesień serwisu wPolityce.pl wynika, że suma ta może być o wiele większa.

- Mowa o majątku rzędu 2-4 mld złotych. – mówi anonimowo w rozmowie z wPolityce.pl jeden z oficerów Centralnego Biura Antykorupcyjnego, który pracuje przy sprawie warszawskiej reprywatyzacji.

d3yx815

Według serwisu, funkcjonariusze CBA podejrzewają nieprawidłowości dot. procesów reprywatyzacyjnych niemal w 100 przypadkach. - Skala nieprawidłowości ws. reprywatyzacji w Warszawie jest znacznie szersza niż się dotąd wydawało. Biuro widzi powód do zainteresowania aż 94 przypadkami spraw reprywatyzacyjnych. Tyle działek i kamienic znajduje się obecnie w zainteresowaniu Biura. - ujawnia wPolityce.pl oficer CBA.

Źródło: wPolityce.pl

Przeczytajcie również: Robert Biedroń prezydentem stolicy? "Cieszyłabym się z takiego obrotu sprawy"

d3yx815

Podziel się opinią

Share
d3yx815
d3yx815