Trwa ładowanie...

Akcja Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego we Włochach. Na miejscu są pirotechnicy

Od rana Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego prowadzi akcję przy ul. Paganiniego na warszawskich Włochach. Miejsce zabezpieczają strażacy oraz ratownicy medyczni. Jak podają nieoficjalnie lokalne media, akcja służb ma związek ze sprawą Brunona Kwietnia.
Share
Warszawa Włochy. ABW prowadzi akcję przy ul. Paganiniego (zdj. ilustr.)
Warszawa Włochy. ABW prowadzi akcję przy ul. Paganiniego (zdj. ilustr.)Źródło: PAP, Fot: Darek Delmanowicz
d3h93cr

Rzecznik ABW - Stanisław Żaryn - w rozmowie ze stołeczną "Wyborczą" stwierdził, że nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia. Co innego twierdzi portal warszawawpigulce.pl. Według nieoficjalnych informacji służby weszły do jednego z mieszkań przy ul. Paganiniego w związku ze sprawą Brunona Kwietnia.

Przypomnijmy: Kwiecień w 2012 roku planował zamach na budynek Sejmu. Mężczyzna, który był wówczas 45-letnim doktorem chemii i pracownikiem naukowym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, zamierzał zdetonować cztery tony materiałów wybuchowych. Bomba miała być skonstruowana na bazie saletry i umieszczona w pojeździe SKOT.

Kwiecień za próbę zamachu na Sejm został skazany na 9 lat więzienia. Na początku sierpnia został znaleziony martwy w celi. Nie wiadomo, jaka była przyczyna śmierci 52-latka. Według służby więziennej, nie chorował.

d3h93cr

Niedawno na wolność wyszedł jego niedoszły wspólnik, który według informacji portal miał zacząć na nowo zbierać materiały wybuchowe. Tym razem miało być ich znacznie więcej. Sama akcja odbywa się w okolicy, w której poprzednio odnaleziono skład Brunona Kwietnia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "Gazeta Wyborcza", warszawawpigulce.pl

d3h93cr

Zobacz: Tajemnicze wyznanie Joanny Lichockiej ws. Krystyny Pawłowicz

d3h93cr

Podziel się opinią

Share
d3h93cr
d3h93cr