Trwa ładowanie...

Akcja CBA w WIHE. Dyrektor przywłaszczał testy na COVID-19

Koronawirus w Polsce. Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego weszli do Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w Warszawie. Zatrzymany został dyrektor placówki, ma to związek z pandemią wirusa SARS-CoV-2 w kraju.

Share
Koronawirus. Akcja CBA w Warszawie, fot. CBA
Koronawirus. Akcja CBA w Warszawie, fot. CBA
d1ucci7

Jak podają służby, od koronawirusa nie jest wolny nawet Wojskowy Instytut Higieny i Epidemiologii, który stanowi najważniejszą wojskową placówką w kraju powołaną do przeciwdziałania zagrożeniom chemicznym, biologicznym oraz radiologicznym i nuklearnym.

Koronawirus. Akcja CBA. Dyrektor Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii zatrzymany

Doszło do zatrzymania szefa Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii.

"Jak ustalono, w okresie od marca do czerwca 2020 roku dyrektor przekroczył uprawnienia przywłaszczając mienie należące do Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii w postaci sprzętu ochronnego, płynów dezynfekujących oraz testów na COVID-19. Wszystko wskazuje na to, że przedmioty te przekazał następnie osobom nieuprawnionym, działając tym samym na szkodę interesu publicznego" – podaje we wtorkowym komunikacie Centralne Biuro Antykorupcyjne.

Dodatkowe zadanie dla policjantów. Szykują się do akcji

Służby przeszukały także dom zatrzymanego. Mężczyzna odpowie za przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia własnych korzyści.

d1ucci7

Sprawę prowadzi lubelska delegatura CBA wraz z Prokuraturą Okręgową w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d1ucci7

Podziel się opinią

Share
d1ucci7
d1ucci7