Trwa ładowanie...
d4g0ci5

Akcja CBA. Zatrzymani zamieszani w reprywatyzację

Wraca sprawa byłego prezydenta Włoch. Zatrzymany w ubiegłym roku za przyjmowanie korzyści majątkowych Artur W. usłyszy też zarzut związany z dawaniem łapówek. W sprawie zatrzymano też pięć kolejnych osób.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja CBA. Zatrzymani zamieszani w reprywatyzację
Akcja CBA. Zatrzymani zamieszani w reprywatyzację (newspix.pl)
d4g0ci5

CBA zatrzymało mężczyzn zamieszanych w tzw. dziką reprywatyzację. Wśród nich jest warszawski deweloper, pracownik ratusza, radca prawny oraz osoba zajmującą się handlem roszczeniami.

Zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, gdzie usłyszą zarzuty udzielenia korzyści majątkowych warszawskim urzędnikom. Agenci CBA przeszukali także mieszkania zatrzymanych oraz kancelarię radcy.

Akcja CBA. Zatrzymani zamieszani w reprywatyzację

Zarzut wręczenia korzyści majątkowej usłyszy w tym śledztwie również Artur W. Były burmistrz Włoch został zatrzymany w październiku na gorącym uczynku przyjęcia 200 tys. zł od znanego dewelopera. W zamian miał wydawać korzystne decyzje dotyczące warunków zabudowy. W ubiegłym tygodniu sąd zdecydował o przedłużeniu aresztu.

d4g0ci5

Zobacz też: Agent Tomek: "kłamałem pod presją". Politycy idą do sądu

CBA prowadzi obecnie pod nadzorem prokuratury około 70 śledztw dotyczących przestępstw związanych z reprywatyzacją w Warszawie, które dotyczą blisko 200 nieruchomości. Funkcjonariusze warszawskiej delegatury Biura zapowiadają, że to nie koniec zatrzymań i przypominają o tzw. klauzuli niekaralności. Wystarczy dobrowolnie złożyć zeznania "zanim organy ścigania się o nich dowiedzą".

100 milionów więcej na służby. PiS wzmacnia CBA
Afera w CBA. Z kasy biura zniknęły miliony?

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4g0ci5

Podziel się opinią

Share
d4g0ci5
d4g0ci5