Trwa ładowanie...

Akcja CBA. Zatrzymani zamieszani w reprywatyzację

Wraca sprawa byłego prezydenta Włoch. Zatrzymany w ubiegłym roku za przyjmowanie korzyści majątkowych Artur W. usłyszy też zarzut związany z dawaniem łapówek. W sprawie zatrzymano też pięć kolejnych osób.

Share
Akcja CBA. Zatrzymani zamieszani w reprywatyzację
Źródło: newspix.pl
d48553j

CBA zatrzymało mężczyzn zamieszanych w tzw. dziką reprywatyzację. Wśród nich jest warszawski deweloper, pracownik ratusza, radca prawny oraz osoba zajmującą się handlem roszczeniami.

Zatrzymani zostali przewiezieni do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, gdzie usłyszą zarzuty udzielenia korzyści majątkowych warszawskim urzędnikom. Agenci CBA przeszukali także mieszkania zatrzymanych oraz kancelarię radcy.

Akcja CBA. Zatrzymani zamieszani w reprywatyzację

Zarzut wręczenia korzyści majątkowej usłyszy w tym śledztwie również Artur W. Były burmistrz Włoch został zatrzymany w październiku na gorącym uczynku przyjęcia 200 tys. zł od znanego dewelopera. W zamian miał wydawać korzystne decyzje dotyczące warunków zabudowy. W ubiegłym tygodniu sąd zdecydował o przedłużeniu aresztu.

Zobacz też: Agent Tomek: "kłamałem pod presją". Politycy idą do sądu

CBA prowadzi obecnie pod nadzorem prokuratury około 70 śledztw dotyczących przestępstw związanych z reprywatyzacją w Warszawie, które dotyczą blisko 200 nieruchomości. Funkcjonariusze warszawskiej delegatury Biura zapowiadają, że to nie koniec zatrzymań i przypominają o tzw. klauzuli niekaralności. Wystarczy dobrowolnie złożyć zeznania "zanim organy ścigania się o nich dowiedzą".

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d48553j

Podziel się opinią

Share
d48553j
d48553j