Trwa ładowanie...
d15mdrk

Akcja Demokracja chce odstąpienia od ukarania tańczącej młodzieży LGBT+

Aktywiści Akcji Demokracji przekazali w czwartek do siedziby Głównego Inspektora Sanitarnego Jana Pinkasa ponad 4 tysiące podpisów pod apelem przeciw represjom wobec osób LGBT+. Apel nosi tytuł "Jeśli nie mogę tańczyć, to nie jest mój świat! Nie dla kolejnych represji wobec osób LGBT+".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Piotr Cykowski, działacz Akcji Demokracja
Piotr Cykowski, działacz Akcji Demokracja (PAP)
d15mdrk

Akcja Demokracja informuje, że apel to "szybka reakcja na informacje o rozpoczęciu postępowań administracyjnych, które mogą skończyć się wymierzeniem bardzo wysokich kar, sięgających tysięcy złotych, na osoby uczestniczące w happeningu “Tęczowe Disco” przed Pałacem Prezydenckim. Happening odbył się dzień po tym, jak prezydent Andrzej Duda podpisał “Kartę Rodziny” i zapowiedział zakaz propagowania “ideologii LGBT”.

- Nie zgadzamy się, aby Państwowa Inspekcja Sanitarna stała się Inspekcją Sanitarno-Policyjną. By zamiast zajmować się ochroną zdrowia, dała się wykorzystywać do tłumienia wolności - powiedział Piotr Cykowski, działacz Akcji Demokracja podczas przekazania apelu przedstawicielom Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Podpisy odebrała Marietta Rasielewska, Dyrektorka Departament Nadzoru i Kontroli Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz Jan Bondar, rzecznik GIS. Bondar zachęcił wszystkie osoby, które czują się poszkodowane działaniem policji, do składania odwołań.

d15mdrk

Zobacz też: Wyborcy Bosaka nie zagłosują na Dudę? Były minister wyjaśnia

"Młodym osobom LGBT+ grożą represje w wyniku budzącego wiele wątpliwości zachowania policji w dniu 11 czerwca - m.in. niereagowania podczas samego wydarzenia, a zastraszania i szantażowania już po nim. Policja sięga też po niekonstytucyjne przepisy zakazujące zgromadzeń i wykorzystuje Inspekcję Sanitarną i możliwość nakładania kar administracyjnych bez możliwości sądowego odwołania jako straszak na przeciwników politycznych obecnej władzy" - czytamy w komunikacie Akcji Demokracja.

Akcja Demokracja podkreśla, że solidaryzuje się z osobami LGBT+ atakowanymi przez Andrzeja Dudę w kampanii wyborczej. Protestuje także przeciwko niekonstytucyjnym ograniczeniom wolności zgromadzeń.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

d15mdrk

Podziel się opinią

Share
d15mdrk
d15mdrk