Trwa ładowanie...
d1bmhy6

Akcja Loesje w Zielonym Jazdowie

Hasła Loesje, w postaci liter pojawiać się będą w stolicy do końca listopada
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja Loesje w Zielonym Jazdowie
d1bmhy6

Loesje wychodzi na miasto i w piątek 22 sierpnia 2014 r. o godzinie 17:30 zaprasza do Zielonego Jazdowa (domek fiński przy ul. Jazdów 3/12). Z pojedynczych liter wyciętych z drewna ułożone zostanie hasło PRZ SZŁOŚĆ. Tekst, w charakterze tymczasowej instalacji, pozostanie w ogródku domku fińskiego do późnej jesieni. Akcji towarzyszy sesja fotograficzna z plakatami Loesje .

Czytaj też: Nowe murale Loesje!

Hasła Loesje, w postaci liter pojawiać się będą w stolicy do końca listopada. Kolejnymi hasłami będą: „MOJE ŻYCIE NIE MIEŚCI SIĘ W CV”, „UMYSŁ / OTWARTE 24H”, „ZRÓB KOMUŚ DZIEŃ DOBRY” oraz „LET ME BE A CITY ZEZ”. Za rok w Warszawie mają się pojawić dodatkowo dwa murale z nowymi hasłami.

d1bmhy6

LOESJE [czyt. Luszje] czyli po polsku Lusia - to nazwa ruchu i sieci grup działających w różnych krajach na rzecz wolności słowa i wyrażania własnych opinii, a także aktywizmu społecznego i kreatywności. Swoją nazwę zawdzięcza młodej Holenderce o imieniu Loesje. Idea ruchu powstała w 1983 roku w grupie kilku przyjaciół w Holandii, którzy chcieli podjąć dyskusję o ówczesnej sytuacji polityczno-społecznej w Holandii poprzez czarno-białe plakaty z krótkimi, zachęcającymi do refleksji hasłami o konstruktywnym przesłaniu.

Czytaj też: Filmowy mural na Żoliborzu. Wraca kino Elektronik!


d1bmhy6

Podziel się opinią

Share
d1bmhy6
d1bmhy6