Trwa ładowanie...
policja

Akcja policji w Warszawie. Będą mandaty i odbieranie dokumentów

Czwartek to początek dużej policyjnej akcji. Funkcjonariusze ruchu drogowego prowadzą w Warszawie kontrole pod hasłem "Truck &Bus"

Share
Akcja policji w Warszawie. Będą mandaty i odbieranie dokumentów
Źródło: PAP, fot: PAP
d4bqbxr

Policja prowadzi kontrole nie tylko na ulicach Warszawy, ale i w całym kraju. Jak mówią, to akcja kontrolno-prewencyjna.

W czasie sprawdzania pojazdów policjanci drogówki mają skupiać się na tym, w jaki sposób kierowcy przewożą ludzi oraz towar. Sprawdzą również, czy kierowcy mają dokumenty wymagane przy przewozie drogowym osób i rzeczy w ruchu drogowym.

Jak przy każdej regularnej kontroli drogowej, policjanci sprawdzą również stan techniczny pojazdu i to, czy jest odpowiednio wyposażony, żeby przewozić ludzi lub towar.

d4bqbxr

Ważne będzie również to, czy liczba przewożonych osób zgadza się z liczbą wpisaną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Kierowcy muszą liczyć się także z badaniem alkomatem. Czwartkową akcję funkcjonariuszy koordynuje Europejska Organizacja Policji Ruchu Drogowego TISPOL (European Traffic Police Network). To międzynarodowe stowarzyszenie zrzeszające policje ruchu drogowego.

Źródło: KGP

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz: Kwaśniewski o "największym zagrożeniu dla PiS" w kolejnej kadencji:

d4bqbxr

Podziel się opinią

Share
d4bqbxr
d4bqbxr