Trwa ładowanie...
d6lvcdv

Akcja służb pod Warszawą. Groźny gangster "Snajper" zatrzymany

Zasadzka na warszawskiej Pradze i brawurowa ucieczka motocyklem zakończona strzałami w Solcu - tak wyglądało zatrzymanie poszukiwanego Artura A. "Snajpera". Śledczy uważają, że kierował gangiem narkotykowym, a na swoim koncie ma m.in. postrzelenie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jeden z funkcjonariuszy użył broni, widząc że mężczyzna próbuje wyciągnąć z kieszeni pistolet
Jeden z funkcjonariuszy użył broni, widząc że mężczyzna próbuje wyciągnąć z kieszeni pistolet (Policja)
d6lvcdv

Ujęcie "Snajpera" to efekt rozbicia kilka miesięcy temu grupy, która w powiecie piaseczyńskim (przede wszystkim w Górze Kalwarii i jej okolicach) rozprowadzała narkotyki. W swoich działaniach przestępcy nie unikali wymuszeń i byli brutalni. W pierwszej części operacji wpadli wszyscy członkowie gangu, ale nie jej szef.

Od tego czasu 37-letni Artur A. ukrywał się i prawdopodobnie zmieniał miejsca pobytu. Kiedy śledczym udało się namierzyć go na terenie Pragi Południe, do akcji wkroczyli stołeczni policjanci z wydziału do walki z przestępczością narkotykową.

  Policja
(Policja)

Kiedy pojawili się na miejscu, "Snajper" zaczął uciekać. Wsiadł na motocykl, ale mundurowi z "brygady antynarkotykowej" byli przygotowani do pościgu. Zatrzymali go po 25 kilometrach ucieczki w miejscowości Solec.

d6lvcdv

Padły strzały

Jeden z funkcjonariuszy użył broni, widząc że mężczyzna próbuje wyciągnąć z kieszeni pistolet.

- 37-latek miał przy sobie Sig Sauer P230 oraz dwa naładowane magazynki - mówi Wirtualnej Polsce kom. Sylwester Marczak ze stołecznej policji.

  Policja
(Policja)

Mężczyzna w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie usłyszał zarzuty "kierowania grupą zbrojną oraz o spowodowanie obrażeń u innej osoby w postaci ran postrzałowych".

d6lvcdv

Za te przestępstwa może mu grozić kara nawet 10 lat więzienia.

"Snajper" miał stać za postrzeleniem "Muła", gangstera z Piaseczna, który rościł sobie prawo do szefowania półświatkiem w południowych okolicach Warszawy.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: A jaka jest Twoja Polska? Napisz do WP

d6lvcdv

Podziel się opinią

Share
d6lvcdv
d6lvcdv