Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany RTV EURO AGD

Aktywnie w wielkim mieście. Odkryj sportowe opcje w stolicy i poznaj najlepszy sprzęt, który wesprze twój trening

Bieganie, crossfit, trening siłowy – to zaledwie kilka z wielu sportowych aktywności, jakie możesz realizować każdego dnia w miejskiej przestrzeni. Trening na świeżym powietrzu nie tylko przynosi doskonałe efekty, ale także dotlenia i poprawia nastrój. Nadchodząca wiosna to doskonała okazja, żeby podjąć sportowe wyzwanie, a z inteligentnym sprzętem na pewno nie zabraknie ci motywacji do ćwiczeń.

 Źródło: Adobe Stock
d4f883z
d4f883z

Aktywność fizyczna to chyba najczęściej uwzględniany cel w corocznych postanowieniach noworocznych. Niestety, często na spisanej obietnicy się kończy. Przyczyny? Brak zapału, natłok obowiązków, przyzwyczajenie do siedzącego trybu życia, z którym ciężko zerwać. Dla wielu osób wymówką jest też cena karnetów na siłownię lub problematyczna trasa, jaką trzeba pokonać, żeby się tam dostać. Jeżeli należysz do osób, które 31 grudnia uroczyście obiecały sobie, że przekonają się do sportu i będą go uprawiać regularnie, nic straconego. Wiosna to świetny czas, żeby zacząć wreszcie realizować postawione cele, a miejski plener jest do tego idealny. Tak, to nie pomyłka – namawiamy cię do odkrywania sportowych możliwości w przestrzeni stolicy. Wbrew pozorom jest ich całkiem sporo, są ogólnodostępne, całkowicie darmowe i możesz trenować o każdej porze dnia. Koniec wymówek – ruszamy w teren!

Biegiem po formę

Warszawa to prawdziwy raj dla zapalonych biegaczy. W całej stolicy znajdziesz ciekawe, malownicze trasy biegowe o różnych dystansach i stopniu trudności. Uspokajamy, nie musisz być doświadczonym maratończykiem, żeby ruszyć w trasę. Parki, leśne ścieżki czy ugruntowane trasy nad Wisłą to doskonałe miejsca, żeby postawić pierwsze kroki w roli początkującego biegacza. Jeżeli dopiero rozpoczynasz przygodę z bieganiem, zaopatrz się w inteligentny sprzęt, który będzie monitorował twój puls, średnie tempo biegu, pokonany dystans, twardość nawierzchni oraz inne istotne parametry, które pozwolą trenować jeszcze efektowniej. Polecamy Apple Watch SE – smartwatch o wielu możliwościach, który stanie się twoim osobistym trenerem.

CrossFit nad Wisłą

Ten niezawodny sprzęt warto mieć także podczas treningu CrossFit. Do niedawna ten wyjątkowy program siłowy i kondycyjny można było ćwiczyć głównie w klubach fitness. Od kilku lat pod Mostem Świętokrzyskim funkcjonuje tzw. street workout, czyli strefa fitness z pełną infrastrukturą do ćwiczeń CrossFit. Można ćwiczyć samemu, przyjść w grupie znajomych albo umówić się z trenerem, który pokaże, jak prawidłowo korzystać z tej przestrzeni. Jeżeli chcesz spróbować treningu CrossFit samodzielnie, nic nie stoi na przeszkodzie. Co prawda ta strefa cieszy się dużym zainteresowaniem przez cały rok, więc czasem będziesz zmuszony ustawić się w kolejce do drążka, ale za to masz zagwarantowane towarzystwo i wsparcie prawdziwych sportowych zapaleńców. Nie zapomnij zabrać na trening sprzętu do pomiaru postępów. Apple Watch oraz iPhone sprawdzą się w tym celu idealnie. Urządzenia są ze sobą w pełni kompatybilne, dzięki czemu pomiary z zegarka znajdziesz zapisane w telefonie.

d4f883z

Jak połączyć smartwaych z telefonem? To nic trudnego. Wystarczy, że pobierzesz na zegarek aplikację z App Store, a następnie po uruchomieniu Bluetooth wejdziesz w zakładkę "Inne urządzenia" i odnajdziesz swój zegarek. Teraz już tylko połącz go z telefonem i zatwierdź prośbę o parowanie w zegarku. Twoje urządzenia są połączone!

Siłownia pod chmurką

Nie musisz wydawać fortuny na karnet do klubu fitness. Zamiast tego zacznij korzystać z siłowni plenerowej. Urządzenia do ćwiczeń pod chmurką to już nic nowego – pojawiają się w każdej dzielnicy, najczęściej w parkach, na placach zabaw i na osiedlach. Co prawda nie są tak zaawansowane, jak te w tradycyjnych siłowniach, ale nie ma na co narzekać – przy odrobinie chęci i regularnym ćwiczeniom bez trudu wyrzeźbisz na nich mięśnie i spalisz zbędny tłuszcz. Większość siłowni w plenerze oferuje trening na takich sprzętach jak: orbitrek, wioślarz, narciarz, odwodziciel i podnosiciel rąk. W niektórych ogródkach fitenss znajdziesz też rowerek stacjonarny do spinningu. Nie zwlekaj, wskakuj w ciepły dres i ruszaj na osiedlowy trening!

Artykuł sponsorowany RTV EURO AGD
d4f883z
d4f883z