ycipk-4ii2ur

Alarm dla Warszawy. To decyzja premiera Morawieckiego

"Premier wprowadził stopień alarmowy BRAVO-CRP" - poinformował Grzegorz Świszcz, zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Ostrzeżenie dotyczy całej Warszawy i będzie obowiązywało w dniach 11-15 lutego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mieszkańców stolicy czekają utrudnienia
Mieszkańców stolicy czekają utrudnienia (PAP)
ycipk-4ii2ur

Tymczasowe regulacje mają związek z organizowaną w Polsce konferencją na temat bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie. W wydarzeniu tym weźmie udział wielu ważnych polityków z całego świata, a przygotowanie takiego spotkania wymaga najwyższych środków ostrożności.

Przypomnijmy, że CRP wprowadza się w razie zagrożenia wystąpieniem zdarzenia o charakterze terrorystycznym. Chodzi głównie o ochronę systemów teleinformatycznych organów administracji publicznej.

ycipk-4ii2ur

Zwracajmy uwagę na podejrzane osoby, auta i pakunki

Wcześniej (w czwartek), Grzegorz Świszcz informował na Twitterze, że premier Mateusz Morawiecki podpisał również zarządzenie wprowadzające w stolicy pierwszy stopień alarmowy ALFA.

"ALFA to najniższy w czterostopniowej skali stopień alarmowy określony w ustawie antyterrorystycznej. Oznacza, że administracja publiczna jest zobowiązana do prowadzenia wzmożonej kontroli miejsc użyteczności publicznej i dużych skupisk ludzi" - informuje RMF FM.

ycipk-4ii2ur

A co wprowadzenie tych stopni alarmowych oznacza dla warszawiaków? Przede wszystkim powinniśmy zwracać szczególną uwagę na nietypowe sytuacje. Jeżeli coś nas zaniepokoi, warto to zgłaszać dzwoniąc pod numer alarmowy 112 lub 997. Warto też pamiętać, że w tych dniach czekają nas spore utrudnienia w poruszaniu się po stolicy. Część dróg będzie nieprzejezdna, a na innych wystąpią ograniczenia.

Zobacz także: 19-latek postrzelił współlokatora. "Nie tolerował kolegi"

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-4ii2ur
Polub WawaLove
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4ii2ur

ycipk-4ii2ur
ycipk-4ii2ur