Trwa ładowanie...

Aleje Jerozolimskie. To będzie weekend bez tramwajów

ZTM zapowiada zmiany w kursowaniu.

Aleje Jerozolimskie. To będzie weekend bez tramwajów
d45lidr
d45lidr

W weekend 19-20 listopada tramwaje nie będą kursowały Al. Jerozolimskimi na odcinku rondo Waszyngtona – pl. Starynkiewicza. Powód? Kolejne remonty prowadzone przez Tramwaje Warszawskie.

19 i 20 listopada zostanie wyłączone z ruchu torowisko tramwajowe w Al. Jerozolimskich pomiędzy rondem Waszyngtona a pl. Starynkiewicza. Zmiany są spowodowane pracami remontowymi prowadzonymi przez Tramwaje Warszawskie.

Kursowanie linii 25 zostanie zawieszone, a dla linii 7, 9, 22 i 24 zostaną wprowadzone trasy zmienione:

  • 7 KAWĘCZYŃSKA-BAZYLIKA – Kijowska – Targowa – al. Zieleniecka – Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK
  • 9 P+R AL. KRAKOWSKA – al. Krakowska – Grójecka – Towarowa – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – Targowa – al. Zieleniecka – al. Waszyngtona – Grochowska – GOCŁAWEK(dodatkowo zawieszenie kursów skróconych do pętli WIATRACZNA)
  • 22 PIASKI – Broniewskiego – Okopowa – Towarowa – Grójecka – al. Krakowska – P+R AL. KRAKOWSKA
  • 24 NOWE BEMOWO – Obozowa – Towarowa – Al. Jerozolimskie – PL. STARYNKIEWICZA.
d45lidr

Tramwaje linii 7, 9, 22 i 24 w ciągu dnia będą kursowały co 15 min, a wcześnie rano i wieczorem co 20 min.

Dla linii 3, na odcinku ANNOPOL – WIATRACZA, zostanie zwiększona częstotliwość kursowania do 7,5 min w ciągu dnia i 10 min rano i wieczorem.

Zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa Z-9 na trasie: PL. NARUTOWICZA – Grójecka – Al. Jerozolimskie – most Poniatowskiego– al. Waszyngtona – Grenadierów – Grochowska – WIATRACZNA. W ciągu dnia autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 5 min, a rano i wieczorem co 7,5 min.

Honorowanie biletów

W dniach 19-20 listopada br. wszystkie rodzaje biletów ZTM (również bilety 20-minutowe i jednorazowe przesiadkowe) będą ważne w pociągach Kolei Mazowieckich (oprócz pociągu „Dragon” do/z Krakowa)
na odcinku PKP Warszawa Wschodnia – PKP Warszawa Zachodnia.

d45lidr

Pasażerowie z biletami kartonikowymi ZTM, które nie zostały wcześniej skasowane są zobowiązani do ich skasowania przez trwałe napisanie na ich odwrocie daty i godziny w formacie 24-godzinnym, np. 19.11.2016 r. godz. 09.55. Osoby posiadające bilety zakodowane na WKM muszą je wcześniej aktywować w kasowniku lub bramce metra.

Źródło: ZTM

Oprac. Karolina Pietrzak

d45lidr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45lidr