Trwa ładowanie...

Alkohol pod chmurką na Ursynowie? "Jest przestrzeń pomiędzy Kościołem, a Urzędem Dzielnicy"

To jeden z projektów trzeciej edycji budżetu obywatelskiego.

Alkohol pod chmurką na Ursynowie? "Jest przestrzeń pomiędzy Kościołem, a Urzędem Dzielnicy"
d3c8g94
d3c8g94

Pomysłodawca zakłada możliwość wygospodarowania przestrzeni na Ursynowie, gdzie można byłoby w okresie letnim legalnie napić się piwa, na terenach zielonych. "Botellon - piwo pod chmurką" ma utworzyć specjalne strefy, podobne do tych po prawej stronie Wisły. Obecnie takie obszary nie są wydzielone, a mieszkaniec przyłapany na piciu alkoholu może otrzymać mandat. Szacowany koszt projektu to 5 tys. zł, a te fundusze ma pochłonąć głównie sprzątanie terenu.

Autorem jest Maciej Jednoralski który twierdzi, że wystarczy jedynie odrobinę terenu by rozłożyć kocyk. Jako przykład ewentualnych lokalizacji podaje: przestrzeń pomiędzy Kościołem a Urzędem Dzielnicy, Park Polskich Wynalazców czy okolice Kopy Cwila.

- Nie tylko na Ursynowie, ale w całej Polsce brakuje miejsca (nie będącego kawiarnią), w którym latem moglibyśmy spotkać się z przyjaciółmi, rodziną i nie narażając się na otrzymanie mandatu wypić piwo bądź kieliszek prosecco czy białego wina. A te, jak wiemy, działają zbawiennie na nasze samopoczucie w upalne, letnie dni – można wyczytać w projekcie . Strefy byłyby ochraniane przez służby porządkowe i działały w okresie letnim, do godz. 23.00.

- Mieszkańcy Ursynowa są normalni i chcą normalności. Treść ustawy o wychowaniu w trzeźwości to przeżytek, pozostałość poprzedniego ustroju, który lubował się w zakazach. Należy zauważyć różnicę pomiędzy dwiema mamusiami sączącymi Karmi podczas spaceru po parku, parą pijącą wino na randce, a rozwydrzoną pijaną młodzieżą, czy kloszardami zaczepiającymi przechodniów - przekonuje autor Maciej Jednoralski.

d3c8g94

Projekt ma docelowo wpłynąć na zmianę kultury spożywania alkoholu i przekonać społeczeństwo, że warto bawić się z umiarem. Ze wszystkimi szczegółami można zapoznać się tutaj .

d3c8g94
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3c8g94