Trwa ładowanie...

ALLGIRLS RAP FEST

Pierwszy dziewczęcy rapowy festiwal w Polsce

Share
ALLGIRLS RAP FEST
dtgris7

Okołomanifowych wydarzeń ciąg dalszy.* W najbliższą sobotę w Przychodni Skłot na ulicy Skorupki 6a odbędzie się pierwszy dziewczęcy rapowy festiwal w Polsce.* Koncerty poprzedzi pokaz filmów: "Being A B Girl: The Attitude of Fearlessness" (2009, reż Patryk Bugajski) oraz "Hip-Hop: Beyond Beats & Rhymes" (2006, reż. Byron Hurt). Pokazy filmów od godziny 17:00, start koncertów o godzinie 20:00. Wstęp 15 zł. Wydarzenie jest częścią festiwalu Rewolucje Kobiet .

Nie jest tajemnicą, że jak wiele innych nisz społecznych i kulturowych, także i kultura ulicy, w tym hip-hop w całej swej okazałości, zostały już na początku swej historii zmaskulinizowane - mówią organizatorki - Kobiety i dziewczyny także i tu są zepchnięte do roli przedmiotu, ozdoby, wypełniacza przestrzeni, której w granicach ogólnie przyjętego heteronormatywnego dobrego smaku, facet z facetem nie wypełnią. Zwłaszcza, jeśli odbiorcami również mają być kolesie. Tą imprezą wychodzimy naprzeciw mitom o niezdolności dziewczyn do poruszania publiki za pomocą przemyśleń przekutych w słowa. Chcemy choć trochę odczarować zmaczoizowany, mizoginistyczny światek sceny rapowej i dać wam pożywkę do rozkminy. Oprócz koncertów planujemy także pokaz dwóch filmów prezentujących damską część sceny oraz opór facetów przed oddaniem choć kawałka rapowego pola.****

Program:

Lena Stoehrfaktor [Berlin] - raperka z berlińskiego Conexion Musical -muzycznie klasyczny ciężki hiphop lirycznie - społecznie zaangażowany rap.

dtgris7

Edoshův Kur-Ník [Kutna Hora] - nawijające bezpardonowo dziewczyny zza południowej granicy, wspomagane przez soczyste podkłady czeskiego producenta Edosha. 8-11 marca na trasie w Polsce wraz z czeskim anarchorapowym skladem Křikzticha.

Monilove [Białystok] - wystąpi z zespołem JESTAK w składzie: Dj Bejbi, SuperG, Budyń, Adam Galewski i Sandy Candy -zagrają materiał z nowej niewydanej jeszcze płyty pt. Jestak.

Ziuta/Sativa Skład [Bydgoszcz] - bydgoska raperka, wydała 3 płyty: w 2012 solową płytę "Na przekór", w 2011 z Sativa Skład "Odważ się żyć odważnie", 2009 "Tak czy inaczej". Czynnie wspiera rozwój kultury hip-hop organizując z CGNem, z którym tworzy Sativa Skład, koncerty promujące bydgoskie i okoliczne podziemie- RAPorty.

Rymy w Sercu [Warszawa] - RWS to współpracujący z Ufą damski rap utkany na Bielańskim Wrzecionie. Grają od roku, a mają już za sobą występy na wielu scenach dzięki Stowarzyszeniu praktyków kultury.

dtgris7

Dellis - [Warszawa] - kolejna reprezentantka warszawskich Bielan, świeżo po udziale w żywymrapie.

Maria Konopnicka [Warszawa] - wcześniej znane jak Zyta Cellulit dwie dziewczyny i rap – piosenki polityczne z użyciem brzydkich wyrazów.

PLH [Warszawa] - djka związana z ekipami Warszawski DNB i SubLevel2. Animatorka dla sprawy Fundacji Rak'n'Roll wspierającej osoby zmagające się z nowotworem. Brudna elektronika, bas, werbel, stopa.

dtgris7

Podziel się opinią

Share
dtgris7
dtgris7