Trwa ładowanie...

Anarchiści nienawidzą Euro 2012!

Wypisują na ulicach stolicy obraźliwe hasła! (zdjęcia)

Share
Anarchiści nienawidzą Euro 2012!
d1dmrvg

Dzisiaj w nocy, w kilku miejscach Warszawy, pojawiły się na ulicach napisy "Chleba zamiast igrzysk", "Fuck Euro", "Bread not games". Niektóre banery, rekalmujące Euro zostały przerobione - "Durne miasto gospodarzem UEFA Euro 2012" (zamiast "Dumne").

To działania Ruchu przeciwko Euro, w skład którego wchodzą m.in. Federacja Anarchistyczna Czarna Galicja, Federacja Anarchistyczna sekcja Poznań, Federacja Anarchistyczna sekcja Kraków, Jedzenie Zamiast Bomb, OZZ Inicjtywa Pracownicza, Praktyka Teoretyczna, Stowarzyszenie Kobiet Konsola, Think Tank Feministyczny, Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów, Kolektyw Kikimora z Krakowa, Porozumienie Kobiet 8 Marca, Alternatywa Socjalistyczna, Lewicowa Alternatywa, Fundacja Zaczyn, Młodzi Socjaliści.

Protestują, bo jak sami mówią, gdy na organizację turnieju piłkarskiego wydaje się miliardy złotych, w całej Polsce obcina się wydatki na realizację podstawowych potrzeb społecznych.

d1dmrvg

Na Euro 2012 najwięcej zarobi UEFA, która w ramach umowy z polskim rządem zwolniona została z wszelkich podatków, w tym VAT-u i CIT-u, a także podatków lokalnych i cła! Okazuje się więc, że mistrzostwa generują zyski dla elit, na które składamy się my wszyscy. Chcemy odebrać, to co nam zabrano, chcemy mieć wpływ na nasze życie. - piszą organizatorzy na swojej stronie.

Zapraszają też wszystkich na demonstrację 10 czerwca.
Szczegóły znajdziemy TUTAJ oraz TUTAJ

Czy mają rację? Jak myślicie?

d1dmrvg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dmrvg
d1dmrvg