Trwa ładowanie...
d1r54pa

Andrzej Kopiczyński nie żyje

Aktor miał 82 lata. Informację o śmierci wybitnego aktora potwierdził ZASP - Stowarzyszenie Polskich Artystów Teatru, Filmu, Radia i Telewizji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Andrzej Kopiczyński nie żyje
d1r54pa

Nie żyje Andrzej Kopiczyński znany z kultowego serialu "Czterdziestolatek". Aktor zmarł w szpitalu. Miał 82 lata. Od wielu lat chorował na Azheimera, a od dłuższego czasu jego stan był poważny.

W pamięci Polaków oraz głównie warszawiaków pozostanie jako legendarny inżynier Karwowski z serialu "Czterdziestolatek". Serial produkowany przez Telewizję Polską w latach 1974-77 przyniósł mu ogromną popularność. Obrazował losy warszawskiej rodziny, które idealnie wkomponowały się w rzeczywistość lat 70. i propagandy sukcesu (m.in. budowa Trasy Łazienkowskiej w Warszawie, dworca PKP Warszawa Centralna, czy Trasy Toruńskiej).

Zmarł po długiej chorobie

d1r54pa

Andrzej Kopiczyński od dawna chorował. Po śmierci Moniki Dzienisiewicz, żony gwiazdy serialu "Czterdziestolatek", opieka nad schorowanym aktorem spadła na jej syna z poprzedniego małżeństwa. Andrzejem Kopiczyńskim opiekował się jego pasierb, Rafał Olbrychski. Wspierał go także Daniel Olbrychski i jego żona, Krystyna Demska-Olbrychska, którzy byli w bliskich kontaktach ze zmarłą.

Aktor warszawskich scen teatralnych

Kopiczyński urodził się 15 kwietnia 1934 roku w Międzyrzecu Podlaskim. Studiował w PWST w Łodzi, którą ukończył w 1958 roku. Tuż po zdobyciu dyplomu uczelni, rozpoczął owocną karierę na scenie, ekranie i na falach eteru, Kopiczyński znany był bowiem z pięknej barwy głosu.

Zadebiutował na ekranie w 1957 roku w filmie Jerzego Kawalerowicza "Prawdziwy koniec wielkiej wojny". Występował m.in. w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie; był również aktorem Teatru Współczesnego w Bydgoszczy, od 1970 roku aktor występował na scenach teatrów warszawskich; był aktorem m.in. Teatru Narodowego, Teatru Rozmaitości, Teatru Na Woli, występował również w Teatrze Kwadrat.

d1r54pa

Źródło: (pap/wp.pl)

Przeczytaj też: Galeria Wilanów nie powstanie? Miasto nie zgadza się na budowę

Podziel się
d1r54pa

Podziel się opinią

Share

d1r54pa

d1r54pa