Trwa ładowanie...

Andrzej Wajda oraz Henryk Samsonowicz odebrali dyplomy Honorowego Obywatela Warszawy

Decyzja w tej sprawie zapadła na sesji rady miejskiej już kilka tygodni temu.

Share
Andrzej Wajda oraz Henryk Samsonowicz odebrali dyplomy Honorowego Obywatela Warszawy
d3eoprw

Okazją do ich wręczenia była uroczysta sesja Rady m.st. Warszawy, która odbyła się dziś na Zamku Królewskim. Zorganizowano ją w związku z obchodami 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Dyplomy nadające tytuł Honorowego Obywatela Warszawy odebrali z rąk Hanny Gronkiewicz-Waltz, reżyser filmowy Andrzej Wajda, a także były szef resortu edukacji w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, prof. Henryk Samsonowicz. W uroczystości wzięli również udział m.in. wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, kardynał Kazimierz Nycz oraz marszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.

Podczas sesji wręczono też Nagrody m.st. Warszawy, które zostały przyznane osobom i instytucjom w szczególny sposób zasłużonym na rzecz rozwoju stolicy. W tym roku trafiły one m.in. do: Anny Chodakowskiej, Konstantego Radziwiłła, Piotra Sułkowskiego, Kinoteki oraz Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych "Złota Kaczka". Łącznie odebrało je 24 laureatów. Prezydent Warszawy podkreśliła, że w obliczu pamięci o tragicznych i trudnych momentach historycznych, które dotknęły stolicę trzeba podkreślić zasługi ludzi pracujących na jej rzecz.

Tytuł honorowego obywatela Warszawy nadawany jest od 1918 roku. Jako pierwszy otrzymał go Józef Piłsudski. Wśród stołecznych radnych nie było jednomyślności odnośnie tegorocznych kandydatów do tytułu. W głosowaniu przepadł Bronisław Wildstein, zgłoszony przez klub Prawa i Sprawiedliwości. Pisaliśmy o tym tutaj .

d3eoprw
d3eoprw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3eoprw
d3eoprw