Trwa ładowanie...

Andrzej Waltz przelał pieniądze za kamienicę. Ale będzie się odwoływał

Andrzej Waltz przelał pieniądze za kamienicę przy Noakowskiego 16. - Pieniądze zostały zaksięgowane na koncie urzędu miasta - potwierdził w rozmowie z money.pl rzecznik ratusza Bartosz Milczarczyk.

Andrzej Waltz przelał pieniądze za kamienicę. Ale będzie się odwoływałŹródło: PAP
d3f5lxp
d3f5lxp

Mąż urzędującej prezydent stolicy zapowiadał, że choć zwróci pieniądze ze sprzedaży kamienicy przy Noakowskiego 16, to jednak ma zamiar zaskarżyć decyzję komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji do sądu.

"W celu uniknięcia bezpodstawnego przymusu (postępowania egzekucyjnego) zamierzam spełnić przedmiotowe świadczenie orzeczone nieprawomocnymi decyzjami z uwagi na opatrzenie ich rygorem natychmiastowej wykonalności (art. 4111 pkt 1k.c.). Proszę o wskazanie numeru rachunku bankowego, na który ma być wykonany przelew środków- napisał Waltz do komisji.

Zobacz wideo: Andrzej Waltz przed komisją weryfikacyjną

Komisja weryfikacyjna podjęła decyzję w sprawie kamienicy przy Noakowskiego 16 pod koniec grudnia. Uznała wówczas, że decyzja reprywatyzacyjna z 2003 r. została podjęta z naruszeniem prawa. Zdecydowała również o nałożeniu na beneficjentów reprywatyzacji obowiązku zwrotu równowartości nienależnego świadczenia w wysokości ponad 15 mln zł. Andrzej Waltz nabył część praw do nieruchomości, dlatego do zwrócenia miał nieco ponad milion złotych.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Spór o "Nycz Tower". Miasto odwoła się od decyzji wojewody? "To najbardziej prawdopodobne"

d3f5lxp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3f5lxp