Trwa ładowanie...

Anita Włodarczyk zostaje w Warszawie

Ruszają treningi do Olimpiady w Rio.

Anita Włodarczyk zostaje w Warszawie
d3kc3gn
d3kc3gn

Mistrzyni i rekordzistka świata, multimedalistka, a także trzykrotna laureatka Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy – młociarka Anita Włodarczyk ogłosiła, że dalej będzie trenować w Warszawie.

- Zostaję w Warszawie – taką decyzję ogłosiła Anita Włodarczyk i dodała, że jej plany w dalszym ciągu związane są ze stolicą i warszawskim klub RKS „SKRA” Warszawa.

– Nie mogliśmy pozwolić, aby Anita opuściła nasze miasto – mówi Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent m.st. Warszawy. – Reprezentowanie przez tak utalentowaną zawodniczkę barw stolicy to dla nas duże wyróżnienie. Chcemy tworzyć w stolicy klimat przyjazny dla sportu. Takie działania to nie tylko dofinansowania, czy modernizacje ośrodków sportu to także wielkie imprezy i wielkie nazwiska – dodaje.

Utalentowana młociarka w tym roku, po raz trzeci z rzędu, została „Sportową Twarzą Warszawy”. Tytuł ten lekkoatletka zyskała zwyciężając w XVI Plebiscycie na Najlepszych Sportowców Warszawy 2015. Była również triumfatorką XIV i XV edycji sportowego konkursu.

Zwycięstwo zapewnił jej rekordowy rzut młotem z Cetniewa. Anita Włodarczyk podczas sierpniowego 3. Lekkoatletycznego Festiwalu Rzutów im. Kamili Skolimowskiej ustanowiła rekord świata, miotając na odległość 81,08 metra. W ten sposób lekkoatletka została pierwszą kobietą w historii rzutu młotem, która przekroczyła 80 metrów.

d3kc3gn

Anita Włodarczyk już za niespełna 50 dni będzie reprezentować Polskę i jej stolicę podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

Źródło: UM Warszawa

d3kc3gn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kc3gn