Trwa ładowanie...
d1avs69

Antyaborcyjna furgonetka odholowana! Stała przed Szpitalem Bielańskim

Zmiana organizacji ruchu z inicjatywy burmistrza Bielan doprowadziła do usunięcia z terenu warszawskiego szpitala kontrowersyjnego pojazdu. Dzięki pomysłowemu rozwiązaniu, pacjenci oraz goście placówki nie muszą już oglądać drastycznych zdjęć.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Propagandowy samochód stał od kilku miesięcy na szpitalnym parkingu
Propagandowy samochód stał od kilku miesięcy na szpitalnym parkingu (PO Bielany)
d1avs69

Z oblepioną fotografiami zakrwawionych płodów furgonetką bielańscy urzędnicy walczyli od miesięcy. Samochód stanął naprzeciwko szpitala, w którym według właścicieli pojazdów miało dojść do ponad setki zabiegów aborcji (na plakatach widniały konkretne statystyki dotyczące "zabitych dzieci"). Jedynym sposobem na pozbycie się zawalidrogi była zmiana w organizacji ruchu.

O taką zmianę zawnioskował burmistrz dzielnicy, Grzegorz Pietruczuk. W styczniu tego roku skierował pismo do Zarządu Dróg Miejskich, prosząc o wprowadzenie nowej organizacji ruchu od zachodniej strony ul. Marymonckiej. Drogowcy zaakceptowali wniosek i postawili znak, który umożliwił zabranie nielegalnie zaparkowanego pojazdu zgodnie z prawem.

d1avs69

"Tego typu parkowanie obniża jakość życia, tworzy bariery, które są szczególnie uciążliwe dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej oraz powoduje niszczenie nawierzchni. Chodnik jest częścią ulicy dedykowaną pieszym. Nie ma naszej zgody na łamanie przepisów prawa" - komentuje radna dzielnicy Bielany (KO) Sylwia Lacek na portalu warszawa.pl.

Warto wspomnieć, że tego samego dnia odziałowi ginekologiczno-położniczemu w Szpitalu Bielańskim oficjalnie nadano imię prof. Romualda Dębskiego, który zmarł w grudniu ubiegłego roku. Na tym oddziale profesor był wieloletnim ordynatorem.

Wywoływał spore kontrowersje ze względu na temat swoich poglądów w kwestii dokonywania aborcji. Był zwolennikiem obecnego kompromisu regulującego usuwanie ciąży w pewnych przypadkach. Jest autorem blisko 300 publikacji, w tym książek, prac poglądowych i rozdziałów w podręcznikach z zakresu położnictwa i ginekologii, endokrynologii ginekologicznej i diagnostyki ultrasonograficznej.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Warszawa niczym twierdza. Duże utrudnienia w stolicy

d1avs69

Podziel się opinią

Share

d1avs69

d1avs69