Trwa ładowanie...
dkxukn8

Antyfaszystowski marsz na ulicach stolicy. "Za wolność naszą i waszą" [GALERIA]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antyfaszystowski marsz na ulicach stolicy. "Za wolność naszą i waszą" [GALERIA]
dkxukn8

Pod hasłem "Za wolność naszą i waszą" na Placu Zamkowym w Warszawie ruszył w piątek po południu marsz antyfaszystowski zorganizowany przez koalicję ugrupowań lewicowych i anarchistycznych.

Uczestnicy, których zgromadziło się kilkuset, trzymają transparenty z hasłami: "Biała Polska tylko zimą", "Faszyści precz z naszych ulic", "Pokażmy język nacjonalizmowi", "Faszyści brzytwą rządzących", "PiS promuje faszystów".

Organizatorzy zaapelowali "o spokój, niereagowanie na prowokacje i pokojowe uczczenie Święta Niepodległości".

dkxukn8

Manifestacja ma przejść ulicami: Krakowskie Przedmieście, pl. Piłsudskiego, pl. Małachowskiego, Królewska, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat i Świętokrzyska na pl. Powstańców Warszawy.

Demonstracja zorganizowana przez Koalicję antyfaszystowską - jak mówią organizatorzy - ma pokazać alternatywę wobec nacjonalizmu oraz solidarność z grupami walczącymi o swe prawa, m.in. z kobietami. W skład koalicji, poza Partią Razem, weszło kilkanaście organizacji lewicowych, antyfaszystowskich i anarchistycznych - m.in. Warszawska Federacja Anarchistyczna, Antyfaszystowska Warszawa, kolektyw Syrena oraz fundacja Feminoteka.

Marsz ochraniany jest przez duże siły policyjne.

Źródło: (PAP)

Oprac. Karolina Pietrzak

Przeczytajcie również: Ziemkiewicz krytykuje Świątynię Opatrzności Bożej. "Znowu wyszła hala dworcowa"

dkxukn8

Podziel się opinią

Share
dkxukn8
dkxukn8