Trwa ładowanie...
d27bw4p

Antyrządowe hasła na płocie przed sejmem [GALERIA]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Antyrządowe hasła na płocie przed sejmem [GALERIA]
d27bw4p

Protestujący przed sejmem, na wniosek Straży Marszałkowskiej, zostali we wtorek nad ranem wyprowadzeni siłą z prowizorycznego miasteczka namiotowego, które powstało przy bramie wjazdowej do parlamentu, na drugą stronę ul. Wiejskiej. Wokół Sejmu policjanci ustawili metalowy płot, na którym pojawiają się hasła i kwiaty. Teren zabezpiecza policja.

To już piąta doba protestu przed sejmem. W nocy z wtorku na środę zaprezentowano nietypową instalację - cmentarz PiS. - Chodzi o wartości, które pogrzebał lub usiłuje pogrzebać obecny rząd - informują autorzy instalacji. Ponadto na płocie otaczającym sejm pojawiają się hasła oraz kwiaty. "Płot hańby Pis", "A płotki runą, runą, runą...", "Piss off" - to przykłady haseł, które pojawiły się przed Parlamentem.

Protesty przed gmachem parlamentu trwają od piątku, kiedy to podczas obrad Sejmu posłowie opozycji zablokowali sejmową mównicę. Była to reakcja na planowane zmiany w zasadach pracy dziennikarzy w parlamencie oraz na wykluczenie z obrad jednego z posłów PO. Przed sejmem w piątek demonstranci blokowali drogi wyjazdowe; posłowie opozycji, w systemie dyżurów, pozostają na sali sejmowej.

Źródło: (PAP/IAR/WawaLove.pl)

Przeczytaj też: Znamy najlepsze warszawskie szpitale. Gdzie leczą najskuteczniej?

d27bw4p

Podziel się opinią

Share

d27bw4p

d27bw4p