Trwa ładowanie...

"Apel do rozsądku i ludzi poważnych" ws. Beksińskiego

Miasto zdecydowało, że nie ma funduszy na utrzymanie kolekcji polskiego malarza

Share
"Apel do rozsądku i ludzi poważnych" ws. Beksińskiego
d3xks3g

Marszand kilkuset prac uznanego polskiego malarza Zdzisława Beksińskiego - Piotr Dmochowski - postanowił oddać je *Miastu Stołecznemu Warszawa. Za darmo. *Mógłbym je sprzedać indywidualnym klientom, ale wolę, żeby były zgromadzone w jednym miejscu - mówi Dmochowski. Miasto odmówiło przyjęcia tej propozycji, mimo petycji w tej sprawie podpisanej przez wielu warszawiaków. Piotr Dmochowski dostał oficjalne pismo odmowne w tej sprawie od Hanny Gronkiewicz-Waltz . Miasto nie ma ponoć pieniędzy na takie przedsięwzięcie.

Więcej: <a href="http://wawalove.pl/Miasto-nie-chce-kolekcji-Beksinskiego-a14604">Miasto nie chce kolekcji Beksińskiego!</a>

Jednak warszawiacy nie rezygnują - chcą, aby prace malarza znalazły się w Warszawie, w godnym miejscu. Jak argumentują, ranga artysty jest wysoka, a prace miałyby być przekazane za darmo. Chodzi w końcu o to, aby prace nie trafiły w prywatne ręcę i były dostępne dla zwiedzających. Autorzy apelu - organizacja "Trzecia strona Wisły" - wytyka władzom Warszawy niegospodarność, bezmyślność i egoizm.

Poniżej zamieszczamy treść apelu:
W imieniu wszystkich mieszkańców stolicy, obywateli Polski, ludzi rozsądnych, kochających polską kulturę, szczególnie twórczość geniusza Beksińskiego, apelujemy do wszelkich fundacji, stowarzyszeń, galerii, do ludzi majętnych oraz wszystkich innych osób, które mogą pomóc w zatrzymaniu kolekcji w Warszawie, w miejscu godnym, możliwym do odwiedzenia przez każdego chętnego.
Nie można pozwolić, by ta unikalna, światowej sławy kolekcja dzieł trafiła w ręce prywatnych kolekcjonerów. Szanujmy naszą kulturę! Zachowajmy naszą tożsamość

Przyłączajcie się do apelu, niech nas usłyszą!!

Jeśli chcecie przyłączyć się do apelu, zajrzyjcie na wydarzenie na Facebooku - LINK . Szkoda by było, żeby w Warszawie pieniądze na kulturę szły jedynie na obiekty takie jak Świątynia Opatrzności Bożej.

d3xks3g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xks3g
d3xks3g