Trwa ładowanie...

Apel: nadajmy A2 imię Tadeusza Mazowieckiego!

Autostrada Warszawa- Berlin imienia byłego premiera? Czemu nie!

Apel: nadajmy A2 imię Tadeusza Mazowieckiego!
d3moxn9
d3moxn9

O tym, nietypowym pomyśle przeczytaliśmy w serwisie Studio Opinii . Redakcja postanowiła, że zaproponuje władzom oficjalne nazwanie trasy A2 Warszawa-Berlin „Autostradą Tadeusza Mazowieckiego. - "Uważamy, że byłby to wspaniały symbol polityczny, upamiętniający działalność naszego wielkiego rodaka i Europejczyka. - piszą autorzy pomysłu.

Tak nazwa miałaby również wymiar symboliczny. Tadeusz Mazowiecki (wraz z kanclerzem Willym Brandtem) był pierwszym laureatem Nagrody Polsko-Niemieckiej Ministerstw Spraw Zagranicznych obu krajów. Nagroda ta przyznawana jest zgodnie z traktatem o dobrym sąsiedztwie i przyjaznej współpracy, a zasługi pierwszego premiera wolnej Polski są na tym polu nieocenione.

Były premier zmarł 28 października. Trumna z ciałem Tadeusza Mazowieckiego została złożona w niedzielę w grobie na cmentarzu w podwarszawskich Laskach, gdzie pochowana jest także jego żona Ewa.

d3moxn9

Pomysł, by nazwać autostradę łącząca Zachód i Wschód Europy imieniem Tadeusza Mazowieckiego ma naprawdę wielu zwolenników.

Co o tym myślicie?

d3moxn9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3moxn9