Trwa ładowanie...

Apel powstańców i prezydent Warszawy o godne uczczenie rocznicy powstania

1 sierpnia, o godz. 17.00, w stolicy rozlegną się syreny.

Apel powstańców i prezydent Warszawy o godne uczczenie rocznicy powstania
d3j4ke1
d3j4ke1

Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz wraz z przedstawicielami powstańców warszawskich podpisała apel do mieszkańców stolicy o godne uczczenie 72. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Zwracamy się do mieszkańców Warszawy, aby jak co roku, 1 sierpnia w godzinę „W”, uczcili minutą ciszy pamięć o wydarzeniach sprzed 72 lat.

Powstańcy warszawscy przeszli wiele prób. Pierwszą była walka, za którą tak wielu zapłaciło cenę najwyższą. Kolejnymi – lata powojenne, gdy prześladowani, upokarzani i więzieni zmuszani byli do zaprzeczania prawdzie historycznej dla korzyści ówcześnie rządzących. W wolnej Polsce przywrócono im należny szacunek i cześć. 1 sierpnia to święto powstańców, które pozwala im na zadumę nad przebytą drogą, a nam na wyrażenie wdzięczności za wartości, które dla nas ocalili.

d3j4ke1

(Autor: Miasto Stołeczne Warszawa)

1 sierpnia, o godz. 17.00, w stolicy rozlegną się syreny – zatrzymajmy się wtedy na chwilę i skierujmy myśli ku tym, którzy 72 lat temu, przez 63 dni, walczyli za nasze miasto, za wolność. Uczcijmy wspólnie pamięć o bohaterach w zgodzie i pojednaniu.

Apel podpisali:

Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent m.st. Warszawy

Leszek Żukowski, prezez Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej

d3j4ke1

Zbigniew Galperyn, wiceprezez Związku Powstańców Warszawskich

Źródło: (um.warszawa)

d3j4ke1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3j4ke1