Aplikacja TramBus. Sprawdź, czy Twój autobus lub tramwaj już odjechał

Dostępna jest na urządzenia z systemami iOS oraz Android
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aplikacja TramBus. Sprawdź, czy Twój autobus lub tramwaj już odjechał

O której na przystanek przyjedzie autobus lub tramwaj danej linii i gdzie się w tej chwili znajduje? Odpowiedzi na te i inne pytania uzyskamy za pomocą aplikacji TramBus przygotowanej przy współpracy z Miejskimi Zakładami Autobusowymi. 

TramBus, na razie w wersji beta, wykorzystuje geolokalizację GPS i pozwala użytkownikom na dokładne sprawdzenie za ile minut na wybranym przystanku pojawi się autobus lub tramwaj. - Nie wszystkie autobusy w stolicy są wyposażone w odbiornik GPS, ale prace nad tym trwają - zapewnia MZA. Mamy w niej m.in. możliwość wyboru trasy, linii. Bezpośrednio na mapie lub liście. Możemy daną trasę lub linię dodać do ulubionych.

Podziel się

Jeśli pasażer wybierze kolejno opcje: „przystanki” - „najbliższe” - „mapa”, wówczas aplikacja automatycznie ustali jego położenie i wyświetli na mapie wszystkie znajdujące się w pobliżu przystanki (kółko z literą A lub T oraz nazwą i numerem przystanku). Po kliknięciu w wybrany przystanek użytkownikowi wyświetli się jego nazwa, kierunek jazdy i lista linii oraz informacja o orientacyjnym czasie przyjazdu pojazdów. A po kolejnym kliknięciu i wybraniu z listy interesującego połączenia uzyska również informacje o aktualnym położeniu danego autobusu lub tramwaju na jego trasie.

Użytkownik może też skorzystać z opcji „lista” – wtedy na ekranie urządzenia wyświetlą się nazwy wszystkich najbliższych przystanków (z kierunkiem dojścia i odległością do nich), kierunki w których jadą pojazdy oraz numery linii autobusowych i tramwajowych. Dodatkowo, osoby oczekujące na przystanku mogą również szybko sprawdzić połączenia wybranych linii autobusowych lub tramwajowych wybierając „linie” - „wybierz” lub prześledzić przyjazdy i odjazdy w danych zespołach przystankowych poprzez wybór „przystanki” – „wybierz”.

Podziel się

- Aplikacja nadal znajduje się fazie wstępnej – rzeczywisty czas przyjazdu pokazywany jest w przypadku autobusów wyposażonych w GPS – większości pojazdów MZA i Tramwajów Warszawskich - wyjaśnia ZTM. I dodaje: - W przypadku pozostałych, przede wszystkim obsługiwanych przez firmy prywatne (ajentów) aplikacja pokazuje czas przyjazdu na podstawie rozkładu jazdy. Te informacje są wyświetlane w kolorze szarym. Już niedługo informacje o rzeczywistych czasach przejazdu mają być rozszerzone na wszystkie pojazdy komunikacji miejskiej.

Aplikacja TramBus jest dostępna na urządzenia z systemami iOS oraz Android, równiez pod adresem  www.mza.waw.pl

Przeczytajcie też:  Ściągnij aplikację i znajdź wolne miejsce na parkingu

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.