Trwa ładowanie...

Aplikacja "Warszawa Chopina" dostępna dla turystów

Dostępna w sześciu językach, także po japońsku i chińsku

Share
Aplikacja "Warszawa Chopina" dostępna dla turystów
d4343eu

W 203. rocznicę urodzin Fryderyka Chopina (przypada najprawdopodobniej 22 lutego) Warszawa proponuje nową odsłonę aplikacji mobilnej. Zwiedzając nasze miasto z telefonem wyposażonym w system Android lub iOS, można poznać wiele ciekawostek o wielkim kompozytorze, który połowę swojego życia mieszkał w stolicy.

Z aplikacji „Warszawa Chopina” turyści mogą korzystać w sześciu językach, oprócz najpopularniejszych: angielskiego, rosyjskiego czy francuskiego, również po japońsku i chińsku.

Dla miłośników muzyki poważnej przygotowano kalendarz imprez z informacjami o koncertach i festiwalach. Dostępny jest także audioprzewodnik, z którego można się dowiedzieć o miejscach w Warszawie związanych z kompozytorem. Całość uzupełnia obszerny opis muzeum Fryderyka Chopina przy Tamce.

d4343eu

Aplikacja mobilna obsługuje również funkcje społecznościowe. Użytkownicy mogą polecać materiały na Facebooku i meldować się w popularnych miejscach na portalu foursquare.com. Wkrótce w punktach IT dostępne będą tagi zbliżeniowe NFC, dzięki którym możliwe będzie pobranie dodatkowych informacji na telefon.

Wielu turystów, zanim zdecyduje się na odwiedzenie naszego kraju, szuka o nim informacji w internecie. Aplikacja mobilna, którą przygotowaliśmy, pozwoli im mieć ją zawsze pod ręka - w telefonie komórkowym i korzystać z niej już na miejscu – mówi Katarzyna Ratajczyk, dyrektor Biura Promocji Miasta Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.

Przewodniki na smartfony to przyszłość. Coraz rzadziej korzystamy z ich papierowych wersji. Tematyczne przewodniki, jak aplikacja „Warszawa Chopina”, to odpowiedź na potrzeby osób zainteresowanych danym tematem w sposób szczególny. „Warszawa Chopina” wpisuje się w cykl projektów aplikacji ułatwiających orientację w różnych miejscach publicznych jak centra handlowe, lotniska, stadiony czy inne obiekty użyteczności publicznej – mówi Łukasz Makowski, prezes firmy Looksoft, która opracowała aplikację.

Pierwsza wersja aplikacji „Warszawa Chopina” powstała na początku 2009 r. z okazji obchodów Roku Chopinowskiego 2010 na iPhone’a i urządzenia z systemem Java. Najnowsza, dostępna w telefonach z systemem Android, jest zaktualizowana i poszerzona o nowe wiadomości.

d4343eu

A osobom, które preferują tradycyjne wycieczki, polecamy spacer po Warszawie Chopina organizowany z okazji jego urodzin, który odbędzie się w tę niedzielę.

d4343eu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4343eu