Trwa ładowanie...
d2mzs97

Aresztowano rodziców prezesa "Wolnych Konopi". Wieźli olej dla chorej na raka

"Chodzi o najbliższych, matkę oraz jej mamę, a moją babcię"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aresztowano rodziców prezesa "Wolnych Konopi". Wieźli olej dla chorej na raka
d2mzs97

Rodzice prezesa stowarzyszenia "Wolne Konopie" zostali aresztowani za przywiezienie do Polski ponad litra oleju z konopi. Jak powiedział WawaLove.pl ich syn Andrzej Dołecki - wyciąg sprowadzono dla jego chorej na raka trzustki babci.

Do zatrzymania doszło w ostatni weekend. Rodzicom Dołeckiego postawiono już zarzut "wewnątrzwspólnotowego przemytu dużej ilości środków odurzających". Grozi im nawet 15 lat więzienia.

W rozmowie z WawaLove.pl prezes "Wolnych Konopi" powiedział, że olej z konopi potrzebny jest głównie we wspomaganiu terapii chorych na nowotwór. "Chodzi o najbliższych, matkę oraz jej mamę, a moją babcię". Dołecki o sprawie poinformował także w mediach społęcznościowych.

d2mzs97

Aresztowano moją Matkę i Ojca. Spędzą miesiące jak nie lata w więzieniu za to, iż próbowali nieść pomoc swoim najbliż...

Posted by Andrzej Dolecki on 20 czerwca 2015

Andrzej Dołecki od kilku lat walczy o legalizację marihuany w Polsce. To jeden z najstarszych działaczy wśród prolegalizacyjnych aktywistów. W maju 2012 roku sam też został aresztowany na trzy miesiące na podstawie - jak się później okazało - fałszywych zeznań plantatorów marihuany. Zeznali oni, że sprzedali Doleckiemu trzy kilogramy marihuany, co okazało się nieprawdą. Dołecki nie tylko został oczyszczony z zarzutów, sąd przyznał mu również 18 tys. zł zadośćuczynienia za niesłuszny areszt.

Pod koniec maja ulicami Warszawy przeszedł marsz zwolenników racjonalnej polityki narkotykowej organizowany przez stowarzyszenie Wolne Konopie. - Skoro ja palę i jestem przestępcą, to szef naszego rządu Donald Tusk, który również przyznał się do tego, że w młodości sięgał po marihuanę, również jest przestępcą! - krzyczeli rok wcześniej organizatorzy Marszu. Od wielu lat polityka wobec posiadania i palenia mariuhuany nie zmieniła się. Od 2001 roku za posiadanie marihuany zatrzymano w Polsce blisko 300 tys. osób.

Trybunał Konstytucyjny uznał w listopadzie ubiegłego roku, że "brak jest uzasadnienia dla zakazu posiadania marihuany, gdy jest to uzasadnione względami medycznymi". Zasygnalizował też sejmowi działanie ustawodawcze, zmierzające do uregulowania medycznego wykorzystania marihuany.

d2mzs97

Przeczytajcie też: Warszawscy lekarze podają chorym dzieciom marihuanę. "Wyniki są obiecujące"

d2mzs97

Podziel się opinią

Share
d2mzs97
d2mzs97