Trwa ładowanie...
d4ei6u8

Aresztowano seryjnego włamywacza. Usłyszał 21 zarzutów!

"Jego łupem padały wszystkie cenne przedmioty, jakie znalazł"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Aresztowano seryjnego włamywacza. Usłyszał 21 zarzutów!
d4ei6u8

Było kilka minut po 2.00 w nocy, gdy policyjne patrole otrzymały komunikat o włamaniu do lokalu gastronomicznego przy al. Komisji Edukacji Narodowej. Z informacji wynikało, że sprawca odjechał mercedeesem w kierunku ulicy Cynamonowej. Na ul. Rosoła jeden z ursynowskich patroli zauważył podobny samochód. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierowcę do kontroli. Prowadzący samochód nie zareagował na sygnał funkcjonariuszy i skręcił ostro w osiedle przy ulicy Wokalnej. Tam wybiegł z samochodu i zaczał uciekać, jednak po krótkim pościgu został zatrzymany przez mundurowych .

Zatrzymanym okazał się 36-letni Marcin R. W jego samochodzie policjanci znaleźli m.in. dwie szuflady kasetowe, plecak, rękawiczki, latarkę i zestaw kluczy. W tym samym czasie inny patrol badał miejsce włamania. Funkcjonariusze zobaczyli, że w barze wyłamano zamek w drzwiach. Niezwłocznie zabezpieczyli więc miejsce i wezwali ekipę dochodzeniowo-śledczą. O fakcie powiadomiono też właściciela lokalu.

Funkcjonariusze dokładnie przeanalizowali podobne zdarzenia, które w ostatnim czasie miały miejsce na terenie Ursynowa. Wiele wskazywało na to, że zatrzymany 36-latek może mieć z nimi związek. Jak informują policjanci z Komendy Stołecznej, niezwykle pomocny okazał się zabezpieczony materiał wideo z monitoringu. Dzięki niemu policjanci ustalili, że mężczyzna mógł działać już od roku na terenie całej Warszawy i włamywać się do lokali gastronomicznych, sklepów, salonów telefonicznych lub kosmetycznych.

d4ei6u8

Marcin R. usłyszał zarzuty aż w 21 takich sprawach. 36-latek włamywał się do obiektów wyważając drzwi, a jego łupem padały wszystkie cenne przedmioty, jakie tam znalazł. Straty, jakie mógł spowodować swoją przestępczą działalnością, sięgają kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Prokurator wystąpił z wnioskiem o jego tymczasowe aresztowanie, do którego sąd się przychylił. Za te przestępstwa grozi kara nawet do 10 lat więzienia.

Zobaczcie też: "Polowanie na staruszkę na pasach" [WIDEO]

d4ei6u8

Podziel się opinią

Share
d4ei6u8
d4ei6u8