Trwa ładowanie...
d4da54v

"Armagedon trwa". Burza sparaliżowała stolicę: zmiany w komunikacji [ZDJĘCIA]

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Armagedon trwa". Burza sparaliżowała stolicę: zmiany w komunikacji [ZDJĘCIA]
d4da54v

Połamane drzewa, awaria tramwajów i pociągów, uszkodzone sieci elektryczne. Gwałtowna burza przetoczyła się nad Warszawą. "To armagedon. Trwają utrudnienia w kursowaniu wszystkiego" - mówi Kamil Migała rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie.

Burza w okolicach Sejmu, drzewa powyrywane z korzeniami [ pic.twitter.com/HAa7p6mvsV ]( https://t.co/HAa7p6mvsV )

— Krzysztof Brejza (@KrzysztofBrejza) [ 29 czerwca 2017 ]( https://twitter.com/KrzysztofBrejza/status/880377525796470784 )

Strażacy nie nadążają z usuwaniem szkód. Docierają do nas informacje o zablokowanych drogach, korkach i utrudnieniach w kursowaniu komunikacji miejskiej.

[ #Warszawa ]( https://twitter.com/hashtag/Warszawa?src=hash ) [ #Żoliborz ]( https://twitter.com/hashtag/%C5%BBoliborz?src=hash ) proszę nie wchodzić do Parku Żeromskiego do czasu opanowania sytuacji po burzy [ pic.twitter.com/Zf6SO15EMv ]( https://t.co/Zf6SO15EMv )

— Krzysztof Bugla (@krzysztofbugla) [ 29 czerwca 2017 ]( https://twitter.com/krzysztofbugla/status/880392751203979264 )

- Przez niesprzyjające warunki atmosferyczne trwają utrudnienia w całej stolicy - tłumaczy rzecznik ZTM i dodaje: - Powalone drzewa blokują przejazd autobusów.

d4da54v

Zwalone drzewo na wislostradzie w strone Gdańska, na wysokości Żoliborza - beda gigantyczne korki, lepiej omijać

— Jakub Szymczuk (@jakub_szymczuk) 29 czerwca 2017

Od kilku godzin trwa awaria stacji elektroenergetycznej na Żeraniu. Efektem są utrudnienia w zasilaniu metra, pociągów i tramwajów.

Warszawa Wierzbno po dzisiejszej burzy. [ pic.twitter.com/StowsztdCE ]( https://t.co/StowsztdCE )

— Maciek (@maciekinorowicz) [ 29 czerwca 2017 ]( https://twitter.com/maciekinorowicz/status/880388240544608256 )

- Opóźnień można się spodziewać wszędzie. Na razie nie można oszacować jak długo potrwają. Służby odpowiedzialne za usuwanie wszystkich usterek i problemów mają ręce pełne roboty. Jesteśmy od nich zależni. Dopiero jak usuną szkody, będziemy w stanie przywrócić sprawność komunikacji miejskiej na terenie aglomeracji – dodaje rzecznik.

d4da54v

PKP wystosowało komunikat w sprawie zmiany w organizacji ruchu pociągów w stolicy:

"Około godziny 12:50 po ulewnym deszczu oraz gradobiciu nad Warszawą drzewo spadło na sieć trakcyjną pomiędzy Pruszkowem a Grodziskiem Mazowieckim. Ruch pociągów na linii dalekobieżnej i aglomeracyjnej został wstrzymany. Na miejsce został skierowany zespół szybkiego usuwania usterek. Gwałtowne załamanie pogody spowodowały także zmiany w na linii średnicowej. W rejonie stacji Powiśle fragmenty drzew spadły na sieć trakcyjną. Na linii podmiejskiej pociągi kursują po jednym torze. Zmiany w rozkładzie zostały także wprowadzone pomiędzy stacjami Warszawa Praga a Warszawa Wschodnia. Na tym odcinku, także po burzy, przejezdny jest tylko jeden tor. Zarządca współpracuje z przewoźnikami. Informacje o zmianach w komunikacji w obrębie warszawskiego węzła kolejowego są na bieżąco podawane na wszystkich stacjach i przystankach" - czytamy w oświadczeniu.

W związku z utrudnieniami zostało wprowadzone wzajemne honorowanie biletów w pociągach i pojazdach komunikacji miejskiej w pierwszej i drugiej strefie dziś do północy. Chodzi o metro, tramwaje, autobus, koleje mazowieckie, SKM, WKD.

- Mając bilet np. jednorazowy za 4,40 zł, można wsiąść do dowolnego pociągu kolei mazowieckich w pierwszej strefie komunikacyjnej - tłumaczy Migała.

Jesteś świadkiem zdarzeń, które są dla Ciebie ważne? Prosimy o kontakt na wawalove@grupawp.pl

Przeczytaj też: Ratownicy medyczni wyjdą w piątek na ulice Warszawy. "W stolicy brakuje 100 ratowników"

d4da54v

Podziel się opinią

Share

d4da54v

d4da54v