Trwa ładowanie...

ArtKiosk w nowej lokalizacji

Galeria przenosi się z pl. Defilad na Powiśle

Share
ArtKiosk w nowej lokalizacji
d43nyee

Po triumfalnym zdobyciu centralnej wieży miasta, ArtKiosk zapuszcza korzenie przy jednej z najbardziej gorących ulic Powiśla. SOLEC 30 ma się stać tego lata Mekką poszukiwaczy dobrej i taniej sztuki, miłośników printów wszelakich, ludzi opętanych potrzebą tworzenia, pasjonatów przetwarzania, uzależnionych od farby... i wielu innych.

*Otwarcie odbędzie się 8 kwietnia (poniedziałek), o godzinie 19:00, przy ul. Solec 30. *

ArtKiosk będzie czynny od wtorku do niedzieli w godzinach 15.00 - 20.00

Na ścianach zobaczymy na otwarciu 5 zdjęć artystów Galerii Czułość: Leny Dobrowolskiej, Kuby Mounta, Witka Orskiego, Łukasza Rusznicy i Janka Zamoyskiego. Zdjęcia zostały wydrukowane ręcznie w technice sitodruku, w imponującym formacie 70 x 100, który nadaje im miejską, plakatową formę.

d43nyee

W klatkach zaś staną miękkie rzeźby Miszka Ajdackiego - laureata 1 nagrody Przetworów 2012. Miszek do twarzenia swoich instalacji wykorzystuje naturalną sierść zwierząt, między innymi sierść psów. W trakcie otwarcia galerii zobaczymy instalację Pussy Riot, która zawiera sierść alpaki i wełnę merynosów oraz psie broszki z sierścią maltańczyka.

W AKCJI: żoliborski kolektyw Kwiatuchi znany z wysadzania miasta kwiatowymi bombami. W trakcie otwarcia, wszystkich chętnych gości pokryją paprotowymi nadrukami. Świetna okazja na wietrzenie szaf i pójście wiosną w miasto w roślinnym kamuflażu.

Finałowy dzień obniżki cen w ArtKiosku, to możliwość zakupu dobrej sztuki naprawdę tanio, bo tylko tego dnia ceny grafik spadną o 40 %.

Otwarciu będzie towarzyszyć wyprzedaż mebli i rowerów Dominika Ośko, twórcy marki Lowery i samoobsługowej stacji naprawy rowerów przy Centrum Kopernika. Miłośnik metalu i pojazdów mechaniczny, który w sezonie 2012 „wypuścił” w miasto ponad 200 rowerów, wyprzedaje swoje ostatnie realizacje, by skupić się na nowych projektach. Wyposażenie ArtKiosku prawie w stu procentach będzie na sprzedaż. Stalowo - szklane stoły, niepowtarzalne krzesła, klasyczne fotele będzie można kupić po okazyjnych cenach. Dochód z wyprzedaży Dominik Ośko chce przeznaczyć na realizację kolejnych autorskich projektów, które na pewno zobaczymy w przyszłości w ArtKiosku.

d43nyee

Polecamy!

d43nyee

Podziel się opinią

Share
d43nyee
d43nyee