Trwa ładowanie...

Artyści teatrów warszawskich „Solidarni z Ukrainą” - koncert

Do inicjatywy dołączyły się już 22 teatry. Mocne nazwiska na scenie

Artyści teatrów warszawskich „Solidarni z Ukrainą” - koncert
d226egm
d226egm

W poniedziałek 17 marca 2014 o 19.00 w Teatrze Żydowskim w Warszawie odbędzie się charytatywny koncert „Solidarni z Ukrainą". Cały przychód z koncertu zostanie przekazany na pomoc medyczną dla ofiar starć na Majdanie. Udział w koncercie wezmą artyści teatrów warszawskich, m. in.: Monika Ambroziak, Artur Barciś, Ewa Błaszczyk, Stanisława Celińska, Urszula Dudziak, Bożena Dykiel, Kayah, Olgierd Łukaszewicz, Andrzej Nejman, Daniel Olbrychski, Marian Opania, Dorota Osińska, Włodzimierz Press, Andrzej Seweryn, Justyna Sieńczyłło, Tomasz Stockinger, Joanna Szczepkowska, Aneta Todorczuk-Perchuć, Maryla Rodowicz, Michał Urbaniak, Cezary Żak i inni.

- Pomysł koncertu powstał w ramach Inicjatywy Teatrów Warszawskich, zrzeszającej państwowe i prywatne stołeczne teatry. Inicjatywa ta zrodziła się w lutym br. na patio Teatru Żydowskiego, a jej celem było stworzenie nieformalnej platformy artystów, której działalność byłaby ponadczasowa. - mówi Gołda Tencer, wicedyrektor Teatru Żydowskiego.

Impulsem do zorganizowania koncertu były ostatnie wydarzenia w Kijowie – bolesne tym bardziej, że w warszawskich teatrach sa artyści pochodzenia ukraińskiego, z niepokojem śledzący wydarzenia w swojej ojczyźnie. – Choć wydaje się, że najgorsze już minęło, Ukraińcy wciąż potrzebują wsparcia, szczególnie od Polaków, którzy w tych wydarzeniach odnajdują analogię do swojej historii – zapewnia Roksana Vikaluk, artystka ukraińskiego pochodzenia, mieszkająca w Polsce.

d226egm

Wszystkim występującym artystom los obywateli Ukrainy nie jest obojętny, dlatego w geście solidarności postanowili zaangażować się w inicjatywę, niosącą pomoc i wsparcie duchowe wschodnim sąsiadom w tak ważnym dla nich momencie. Celem koncertu jest pomoc materialna poprzez zbiórkę pieniędzy na specjalistyczny sprzęt medyczny, który zostanie przekazany polskim lekarzom wysłanym z misją na Ukrainę. Artyści robią to z przekonaniem, że wsparcie moralne udzielone obywatelom Ukrainy poprzez ten gest, będzie największą wartością tego przedsięwzięcia.

Do inicjatywy przyłączyły się do tej pory: Teatr 6 piętro, Teatr Ateneum, Teatr Baj, Teatr Dramatyczny, Teatr Imka, Teatr Kamienica, Teatr Kwadrat, Teatr Narodowy, Nowy Teatr, Och Teatr, Teatr Polonia, Teatr Polski, Teatr Powszechny, Teatr Rampa, Teatr Roma, Teatr Rozmaitości Warszawa, Teatr Studio, Studio Buffo, Teatr Syrena, Teatr Wielki, Teatr Współczesny, Teatr Żydowski.

Miejsce: Teatr Żydowski
Bilety-cegiełki: 100 zł
Sprzedaż biletów online http://www.teatr-zydowski.art.pl Rezerwacja pod numerami (+48 22) 8506450/51, (+48 22) 8505656, a także mailowo: bow@teatr-zydowski.art.pl
Poniżej możecie zobaczyć na wideo zapowiedź koncertu.

Przeczytajcie też: Warszawskie Dni Ateizmu

d226egm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d226egm