Trwa ładowanie...
d16mwcy

Atak odry w Pruszkowie. 10 potwierdzonych zachorowań

Pojawiło się kolejne ognisko odry na mapie Polski. Tym razem to podwarszawski Pruszków, gdzie lekarze zgłosili 10 potwierdzonych zachorowań m.in. wśród dzieci. - Ognisko epidemiczne rozszerza się - przestrzega Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Warszawie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uczniowie zachorowali na odrę
Uczniowie zachorowali na odrę (Fotolia)
d16mwcy

Jak informuje WSSE, lekarze stwierdzili 10 potwierdzonych zachorowań na odrę wśród uczniów jednej ze szkół podstawowych w Pruszkowie. W tym ognisku znalazła się m.in. 6-osobowa rodzina. Żadna z chorych osób nie była wcześniej zaszczepiona.

Obecnie Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Pruszkowie stara się dotrzeć do osób, które mogły się kontaktować z chorymi na odrę. Ci uczniowie, którzy nie zostali wcześniej zaszczepieni, zostaną skierowani do lekarza na bezpłatne zaszczepienie przeciwko odrze.

- Dzięki prowadzonym działaniom w ramach Programu Obowiązkowych Szczepień Ochronnych cała społeczność szkoły podstawowej w Pruszkowie, do której uczęszcza 450 dzieci i pracuje 69 osób dorosłych, nie będzie narażona na zachorowania na odrę – tłumaczy Maria Pawlak z PWIS w Warszawie.

d16mwcy

Jak informował niedawno "Dziennik Gazeta Prawna", przypadki odry ujawniono głównie u obywateli Ukrainy. Tam władze od ponad roku walczą z wysoką zachorowalnością na tę chorobę.

Zobacz także: Śmiała teoria: "To opozycja odpowiada za to, że 11 listopada nie będzie wspólnego marszu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d16mwcy

Podziel się opinią

Share
d16mwcy
d16mwcy