Trwa ładowanie...

Awaria "Czajki". Zieloni chcą nowego systemu oczyszczania ścieków w Warszawie

O awarii rury przesyłowej do oczyszczalni "Czajka" informował prezydent Warszawy w sobotę po południu. W niedzielę w sprawie ponownego zrzutu ścieków do rzeki zabrała głos proekologiczna Partia Zieloni.

Awaria "Czajka"Awaria "Czajka"Źródło: PAP, fot: PAP
d148xyc
d148xyc

Do kolejnej awarii rury przesyłowej w oczyszczalni ścieków "Czajka" doszło w sobotę 29 sierpnia po południu. Dokładnie rok i jeden dzień upłynął od ostatniego uszkodzenia kolektora w Warszawie, kiedy nieczystości także trafiły do Wisły.

Jak informował podczas konferencji Rafał Trzaskowski, do sobotniej awarii doszło na starym odcinku instalacji, a nie na tym, który został wyremontowany w ubiegłym roku.

Warszawa. Oczyszczalnia ścieków "Czajka". Zieloni chcą konkretnych zmian

W sprawie ponownej awarii kolektora oczyszczalni ścieków "Czajka" zabrały warszawskie koła Partii Zieloni. Wzywają oni władze stolicy do pilnych zmian. Chodzi o rozpoczęcie prac projektowych zmierzających do zmiany polityki infrastrukturalnej w zakresie oczyszczania ścieków.

Awaria oczyszczalni Czajka. Przemysław Daca obawia się ponownej. "To będzie wielkie nieszczęście"

Według warszawskich Zielonych, dwie awarie pokazują, że jedna wielka oczyszczalnia z kolektorem na dnie Wisły, jest niewystarczająca dla tak dużego miasta. Członkowie proekologicznej partii chcą, aby w Warszawie powstała większa liczba mniejszych oczyszczalni.

d148xyc

Przypominamy, że 30 sierpnia w niedzielę, warszawska prokuratura została zawiadomiona w sprawie awarii "Czajki".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d148xyc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d148xyc