Trwa ładowanie...

Awaria gazociągu na budowie metra. Mieszkańcom odłączono gaz

Do zdarzenia doszło w środę ok. godziny 15.00 na wysokości ul. Górczewskiej 120.
Share
Awaria gazociągu na budowie metra. Mieszkańcom odłączono gaz
d26dfdh

Podczas prac przy budowie drugiej linii metra w na warszawskiej Woli doszło do awarii gazociągu. Niektórzy mieszkańcy dzielnicy i pracownicy galerii handlowej zostali bez gazu i ciepłej wody.

Do zdarzenia doszło w środę ok. godziny 15.00 na wysokości ul. Górczewskiej 120. - Podczas przełączania starej sieci gazowej na nową doszło do rozszczelnienia - mówi rzecznik wykonawcy Bartosz Sawicki. - Natychmiast podjęto decyzję o odłączeniu gazu - dodaje.

Pierwsze sygnały o awarii napływały od mieszkańców dzielnicy Wola oraz pracowników galerii Wola Park. Jak informuje Sawicki, galeria przeszła na zastępcze zasilanie elektryczne. O usterce natychmiast poinformowano Polską Spółkę Gazownictwa.

d26dfdh

Mimo że awaria została już naprawiona, gaz będzie stopniowo przywracany do domów. - To nie prąd w światłowodzie. To stopniowy proces wypełniania rur gazem, który trochę trwa - informuje rzecznik.

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Trzymetrowy płot stanie przed Sejmem? Nie zgadzają się specjaliści

d26dfdh

Podziel się opinią

Share
d26dfdh
d26dfdh