Trwa ładowanie...
d3enb64

Awaria w oczyszczalni "Czajka". Prokurator krajowy objął śledztwa nadzorem

Prokurator krajowy zdecydował o połączeniu śledztw dotyczących oczyszczalni "Czajka" w ramach jednego postępowania i objął je nadzorem. Sprawę będzie prowadzić Prokuratura Regionalna w Warszawie.
Share
Prok. Bogdan Święczkowski połączył śledztwa ws. oczyszczalni "Czajka"
Prok. Bogdan Święczkowski połączył śledztwa ws. oczyszczalni "Czajka"Źródło: PAP, Fot: Tomasz Gzell
d3enb64

Decyzję w tej sprawie przekazała rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik. Prokurator krajowy Bogdan Święczkowski objął nadzorem działania śledczych dotyczące awarii systemów oczyszczalni ścieków "Czajka" i jego skutków oraz niewłaściwej modernizacji i rozbudowy Stacji Termicznego Unieszkodliwienia Osadów Ściekowych.

Uwzględnił w ten sposób wniosek sekretarza stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Sebastiana Kalety. Wszystkie postępowania związane z "Czajką" połączono w jedno. Zajmie się nim Prokuratura Regionalna w Warszawie. Dotychczas prowadziła je Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga.

d3enb64

W rozmowie z PAP Kaleta stwierdził, że podjęto "bardzo dobrą" decyzję. - Być może będą wpływały zawiadomienia do innych prokuratur - tam, gdzie są zwożone odpady ze spalarni - dodał.

Zobacz także: Afera wokół Mariana Banasia. Poseł PiS: jest przyzwoity, nie popełnił przestępstwa

Pod koniec sierpnia w warszawskiej oczyszczalni ścieków "Czajka" doszło do awarii. Poważna usterka doprowadziła do zrzutu ścieków do Wisły. Na ustalenie jej przyczyn wydano do tej pory 7 mln zł.

d3enb64

W zeszłym tygodniu wszczęto śledztwo dotyczące budowy, niewłaściwej eksploatacji i konserwacji Stacji Termicznej Unieszkodliwiania Osadów Ściekowych.

Źródło: RMF FM

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3enb64

Podziel się opinią

Share
d3enb64
d3enb64