Trwa ładowanie...
d1j4792

Awaryjne lądowanie lekkiego samolotu na Mazowszu

Strażacy uprzątnęli miejsce awaryjnego lądowania niewielkiego samolotu między Kobyłką a Markami. Po kilkudziesięciu minutach wydostali też dwie kobiety, które były uwięzione w maszynie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mazowsze. Awaryjne lądowanie lekkiego samolotu między Markami a Kobyłką
Mazowsze. Awaryjne lądowanie lekkiego samolotu między Markami a Kobyłką (osp.com, Fot: OSP Kobyłka)
d1j4792

Mazowieckie służby dostały zgłoszenie o awaryjnym lądowaniu przed ok. 19:00 we wtorek. Samolotu szukano przez kilkadziesiąt minut, w końcu strażakom udało się go zlokalizować niedaleko trasy S8.

Podkom. Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji potwierdził, że na pokładzie niewielkiej maszyny były instruktorka pilotażu i kursantka.

Pasażerce nic się nie stało, natomiast pilotka trafiła do szpitala z obrażeniami ręki.

d1j4792

Zdjęcia z miejsca akcji zamieścili strażacy z OSP Kobyłka.

– Niestety w trakcie lądowania pani pilot doznała obrażeń ręki, została przewieziona do szpitala, natomiast pasażerce nic się nie stało – przekazał Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji. Druga kobieta jest w szoku.

Policja z kolei zastrzegła, że nie doszło do rozbicia lekkiego samolotu. Udało się nim wylądować. Maszyna była częściowo uszkodzona. Strażacy musieli zabezpieczyć miejsce wypadku, tak aby nie doszło do wycieku paliwa i pożaru.

d1j4792

Służby dostały sygnał od agencji żeglugi powietrznej, że maszyna zniknęła z radaru.

Na miejscu wypadku między Kobyłką a Markami pracowały służby, m.in. policja i strażacy. O sprawie powiadomiono Państwową Komisję Badania Wypadków Lotniczych, która wyjaśni okoliczności zdarzenia.

Z powodu awaryjnego lądowania kierowcy podróżujący trasą S8 musieli liczyć się z trudnieniami. Na odcinku Radzymin-Warszawa zablokowany był prawy pas w kierunku Warszawy.

Źródło: rdc.pl

d1j4792

Masz news, zdjęcie lub film związany z pogodą? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz też: Biedroń o nieformalnych kontaktach z Szydło

d1j4792

Podziel się opinią

Share
d1j4792
d1j4792