Trwa ładowanie...
d4j83mv

Awaryjne lądowanie na Okęciu. W samolocie pojawił się dym

Bombardier Q400, lecący do Kluż-Napoka w Rumunii, musiał awaryjnie zawrócić na lotnisko Chopina. Przyczyną było włączenie się kontrolki dymu w kokpicie. To już drugi problem z maszyną LOT-u w ciągu jednego dnia. Ostatecznie lot odwołano.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Na zawróconego bombardiera czekała już straż pożarna i lotnicze służby ratownicze
Na zawróconego bombardiera czekała już straż pożarna i lotnicze służby ratownicze (Facebook.com, Fot: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 17 PSP w Warszawie)
d4j83mv

Pechowy dzień dla lecących do Rumunii z Warszawy. Dwa bombardiery Q400 musiały lądować po zgłoszonych przez personel problemach technicznych. W pierwszym przypadku doszło do ostrzeżenia przed nieprawidłowym zamknięciem klap podwozia. Pilot postanowił więc zawrócić na Okęcie po 25 minutach od startu. Pasażerowie mieli przesiąść się do innego samolotu.

Podstawiony na miejsce zawróconej maszyny bombardier wzbił się w powietrze o 11:30. Jednak po niespełna kwadransie podjęto decyzję o awaryjnym lądowaniu w asyscie służb ratowniczych. Powodem była sygnalizacja zaydmienia w kokpicie. Na pokładzie znajdowało się 25 osób. Nikomu nic się nie stało.

Lot do Rumunii ostatecznie odwołano. - Rejsy będą przebukowane, a pasażerom zaproponujemy możliwość dotarcia do celu w inny sposób, tzn. kolejnymi naszymi rejsami albo innych przewoźników - powiedział nam Konrad Majszyk z biura prasowego LOT.

d4j83mv

Podziel się opinią

Share
d4j83mv
d4j83mv