Trwa ładowanie...

"Babciu, to nie Twój wnuczek... Bądź ostrożna". Ruszyła kolejna odsłona kampanii

"Służby podkreślają, że wiele zależy od rodzin"

"Babciu, to nie Twój wnuczek... Bądź ostrożna". Ruszyła kolejna odsłona kampanii
d3523af
d3523af

"Babciu, to nie Twój wnuczek... Bądź ostrożna" - pod takim hasłem zainaugurowano trzecią odsłonę stołecznej kampanii. Urzędnicy i policjanci przekonują seniorów do ostrożności. Tylko przez pierwszych dziesięć miesięcy tego roku oszuści wyłudzili metodą na wnuczka lub na policjanta ponad 12 milionów złotych.

Takie sprawy wielokrotnie opisywaliśmy w WawaLove.pl. Przestępcy telefonują do osoby starszej i udają jej krewnego, czasem podszywają się pod policję ścigającą oszustów. Zawsze żądają wypłacenia dużych kwot pieniędzy. Oszuści próbowali naciągnąć także panią Halinę Judzińską, ale seniorka nie dała się zwieść. Zadzwoniła do swojej rodziny i sprawdziła, czy faktycznie jej siostrzeniec prosił ją o pożyczkę. Również kiedy przestępcy udawali policjantów, odmówiła przekazania pieniędzy. Seniorka radzi swoim rówieśnikom, aby w takich sytuacjach zawsze kontaktowali się z rodziną.

Szefowa stołecznego Biura Bezpieczeństwa Ewa Gawor podkreśliła na dzisiejszym spotkaniu, że obok ulotek i spotów w komunikacji miejskiej będą też spotkania z osobami starszymi na przykład z Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a także szkolenia pracowników banków przez policję .

Służby podkreślają, że wiele zależy od rodzin. Osoby młode powinny przeprowadzić rozmowę na temat takich zagrożeń ze swoimi starszymi bliskimi.

d3523af
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3523af