Trwa ładowanie...

Balcony TV Warsaw (wideo)

Artyści z całego świata dają koncerty na... warszawskich balkonach. Może zagrają u Ciebie?

Balcony TV Warsaw (wideo)
d7itk4b
d7itk4b

Najprostszy pomysł na muzyczne wideo? Znaleźć balkon z ładnym widokiem na Warszawę, zaprosić zespół, nagrać wykonany przez niego utwór i udostępnić na Youtubie. To wszystko. Tak działa właśnie Balcony TV - artyści grają po prostu na balkonach. O tej nietypowej inicjatywie czytamy w serwisie Natemat.pl.

Nie chodzi tylko o promocję muzyków, ale przede wszystkim o promocję stolicy - wyjaśnia Magda Mojska, inicjatorka i organizatorką warszawskiego oddziału Balcony TV. Piszemy warszawskiego, ale akcja dzieje się na całym świecie! Inicjatorem jest Stephen O'Regan z Irlandii i on też od początku kieruje tym projektem. Uznał, że to fajny sposób na pokazanie lokalnej muzyki, a dla artystów to ciekawa możliwość zaprezentowania się. Akcja zaczęła się rozwijać i docierać do różnych miast na świecie - w tej chwili jest ich blisko 50!

Balcony TV docelowo chciałoby mieć w stolicy jeden, stały balkon. Na razie krążą po stolicy. To jest więc szansa dla nas - jesli mamy wolny balkon możemy zaprosić ich do siebie. Ważne jest to, żeby z balkonu był ciekawy widok, najlepiej taki, który kojarzy się z miastem.

Na razie udało się nagrać wideo na tarasie lokalu Cud nad Wisłą oraz na balkonie przy Smolnej 14 (Siedziba Stowarzyszenia Smolna). Na tarasie Cudu nagrywane sa duże zespoły, na Smolnej zazwyczaj solistów i mniejsze ekipy.

d7itk4b

Jak zgłosić swój balkon lub zespół na koncert? Wystarczy napisać na adres balconytvwarsaw@gmail.com albo skontaktować się przez facebookowy profil lub stronę WWW. Najlepiej przesłać krótką informację o zespole z linkiem do utworów. Jeśli chodzi o miejsce - opisać je, przesłać zdjęcia.

Ma ktoś wolny balkon?

Zobaczcie wideo!

d7itk4b
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7itk4b