Trwa ładowanie...
d1cmq8s

Baraton. "Święto najlepszych barów w Warszawie"

Przez sześć dni bary uczestniczące w akcji zaproponują autorskie i klasyczne koktajle. Poza tym warsztaty, degustaje, wykłady i wyjątkowe promocje
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Baraton. "Święto najlepszych barów w Warszawie"
d1cmq8s

Dzisiaj startuje Baraton, czyli - jak mówią organizatorzy - święto najlepszych barów w Warszawie. Baraton to wydarzenie, które powstało na fali rozwoju zjawiska zwanego sceną barową – jego ideą zaś jest propagowanie kultury koktajlowej i odpowiedzialnego spożycia alkoholu.

- W ostatnich latach jesteśmy świadkami dynamicznego rozwoju rodzimej sceny barmańskiej. Podążając za tropem europejskich metropolii, Warszawa staje się powoli istotnym miejscem na światowej mapie koktajlowych stolic - mówią organizatorzy - Inicjatywa Baratonu stanowi połączenie sił twórców i pracowników kilkunastu najbardziej popularnych warszawskich lokali koktajlowych, pod przewodnictwem grupy barowych aktywistów, odpowiedzialnych m.in. za wykreowanie marki Bar Symposium Warszawa – cyklu corocznych warsztatów i paneli dyskusyjnych z udziałem najlepszych barmanów z całego świata.

Jak mówią, celem Baratonu jest popularyzacja konsumpcji koktajli i przybliżenie stołecznej publiczności mnogości form i smaków charakteryzujących świat alkoholowych kompozycji.* Każdy spośród biorących udział w wydarzeniu lokali przedstawi specjalny, tygodniowy kalendarz atrakcji przygotowanych dla uczestników Baratonu* - wśród nich m.in: warsztaty traktujące o poszczególnych segmentach barmańskiego rzemiosła, wyjątkowe promocje, pokazy koktajlowych filmów, wizyty globalnych ambasadorów marek alkoholowych, gościnne występy nietuzinkowych przedstawicieli sceny barowej i wiele innych niezwykłych wydarzeń.

d1cmq8s

Szczegółowy program atrakcji znajdziecie TUTAJ .


Zobacz także: Wege Piknik i koncert Control The Weather w klubie Hocki Klocki nad Wisłą

d1cmq8s

Podziel się opinią

Share

d1cmq8s

d1cmq8s