Trwa ładowanie...
warszawa

Barbara Nowacka wystartuje na prezydenta Warszawy? Namawia ją Nowoczesna

Nowoczesna chce stworzyć własną, centrolewicową koalicję na wybory samorządowe.
Share
Barbara Nowacka wystartuje na prezydenta Warszawy? Namawia ją Nowoczesna
d2w89a1

Nowoczesna zmieni kandydata na stanowisko prezydenta Warszawy? W wyborach samorządowych stolicy z poparciem ugrupowania Ryszarda Petru może wystartować Barbara Nowacka.

Nowoczesna i PO prowadziły rozmowy w sprawie wystawienia wspólnego kandydata w Warszawie. Nieoczekiwanie, Grzegorz Schetyna ogłosił, że jego partię w wyborach będzie reprezentował Rafał Trzaskowski .

Jak informuje "Newsweek", w związku z tym Nowoczesna chce stworzyć własną, centrolewicową koalicję na wybory samorządowe. W Warszawie miałaby wystartować Barbara Nowacka , szefowa Inicjatywy Polskiej.

d2w89a1

Tygodnik pisze, że w grę wchodzą trzy osoby, które mogłyby wystartować z poparciem Nowoczesnej: Ryszard Kalisz z SLD , Barbara Nowacka i posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz. Najbardziej prawdopodobna jest córka zmarłej w Smoleńsku Izabeli Jarugi-Nowackiej. Jak ustaliła Wirtualna Polska, posłanka Nowoczesnej nie chce się zgodzić na start w warszawskich wyborach, a Ryszard Kalisz w rozmowie z nami zapowiedział, że na pewno nie będzie ubiegał się o fotel włodarza stolicy.

Póki co oficjalnym kandydatem w Warszawie jest polityk Nowoczesnej Paweł Rabiej. Polityk po osattnim wyznaniu byłego gangstera mafii pruszkowskiej nie ma jednak dobrych notowań. Jarosław Sokołowksi "Masa" w rozmowie z "Super Expressem" powiedział, że Rabiej był jego chłopcem na posyłki. - Pamiętam z tego klubu Pawła Rabieja, wówczas rzecznika Colosseum, który był naszym "załatwiaczem". Znał się na lataniu do urzędów z pisemkami, żeby nie zamknięto klubu. Trzeba przyznać, że był obrotny, już wtedy jako młody chłopak miał znajomości w urzędach - mówi słynny świadek koronny.

źródło: WP.PL

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: "Kulson", nie "ku..o". Nie będzie konsekwencji dla policjanta?

d2w89a1

Podziel się opinią

Share
d2w89a1
d2w89a1