Trwa ładowanie...
d1goq6a

Barierki w stolicy. Trwają przygotowania do miesięcznicy smoleńskiej

Barierki pojawiły się nad ranem pomiędzy Placem Zamkowym i Pałacem Prezydenckim.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Barierki w stolicy. Trwają przygotowania do miesięcznicy smoleńskiej
d1goq6a

Mieszkańcy Warszawy i turyści, którzy korzystali rano z najbardziej reprezentacyjnej ulicy w mieście musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami. Metalowe barierki przedzielające Krakowskie Przedmieście na dystansie liczącym setki metrów uniemożliwiają przejście na drugą stronę jezdni i dojście do przystanków autobusowych.

Barierki pojawiły się nad ranem pomiędzy Placem Zamkowym i Pałacem Prezydenckim. W niektórych miejscach nie da się przejść chodnikami, a policja przestała przepuszczać pieszych na drugą stronę jezdni.

Za rozstawienie barierek odpowiedzialna jest Komenda Stołeczna Policji, która wygrodziła teren na prośbę Biura Ochrony Rządu.

d1goq6a

Pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Autobusy linii: 116, 178, 180, 503, 518, 128, 175, 222 i Z-7 omijają odcinek Krakowskiego Przedmieścia od ul. Senatorskiej do ul. Królewskiej. Poprowadzono je objazdem przez pl. Piłsudskiego i pl. Teatralny.

szedłem na kawę, ale już mi się ciśnienie podniosło
— Jan Mikruta (@janmikruta)

Nad ranem odbyły się pierwsze uroczystości związane z obchodami 90. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Premier Beata Szydło , prezes PiS Jarosław Kaczyński , marszałek Sejmu Marek Kuchciński uczestniczyli rano w mszy św. w intencji ofiar, a przed Pałacem Prezydenckim złożono kwiaty. Pozostała część uroczystości przewidziana jest na godzinę 18.

d1goq6a

źródło: WP.PL

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Paweł Rabiej o programie dla Warszawy: "posprzątam po reprywatyzacji". Kandydat nie zostawia suchej nitki na Gronkiewicz-Waltz

Podziel się
d1goq6a

Podziel się opinią

Share

d1goq6a

d1goq6a