Trwa ładowanie...

Barierki w stolicy. Trwają przygotowania do miesięcznicy smoleńskiej

Barierki pojawiły się nad ranem pomiędzy Placem Zamkowym i Pałacem Prezydenckim.

Share
Barierki w stolicy. Trwają przygotowania do miesięcznicy smoleńskiej
d1a4ti2

Mieszkańcy Warszawy i turyści, którzy korzystali rano z najbardziej reprezentacyjnej ulicy w mieście musieli liczyć się z dużymi utrudnieniami. Metalowe barierki przedzielające Krakowskie Przedmieście na dystansie liczącym setki metrów uniemożliwiają przejście na drugą stronę jezdni i dojście do przystanków autobusowych.

Barierki pojawiły się nad ranem pomiędzy Placem Zamkowym i Pałacem Prezydenckim. W niektórych miejscach nie da się przejść chodnikami, a policja przestała przepuszczać pieszych na drugą stronę jezdni.

Za rozstawienie barierek odpowiedzialna jest Komenda Stołeczna Policji, która wygrodziła teren na prośbę Biura Ochrony Rządu.

Pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami. Autobusy linii: 116, 178, 180, 503, 518, 128, 175, 222 i Z-7 omijają odcinek Krakowskiego Przedmieścia od ul. Senatorskiej do ul. Królewskiej. Poprowadzono je objazdem przez pl. Piłsudskiego i pl. Teatralny.

d1a4ti2

szedłem na kawę, ale już mi się ciśnienie podniosło

— Jan Mikruta (@janmikruta)

Nad ranem odbyły się pierwsze uroczystości związane z obchodami 90. miesięcznicy katastrofy smoleńskiej. Premier Beata Szydło , prezes PiS Jarosław Kaczyński , marszałek Sejmu Marek Kuchciński uczestniczyli rano w mszy św. w intencji ofiar, a przed Pałacem Prezydenckim złożono kwiaty. Pozostała część uroczystości przewidziana jest na godzinę 18.

źródło: WP.PL

d1a4ti2

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Paweł Rabiej o programie dla Warszawy: "posprzątam po reprywatyzacji". Kandydat nie zostawia suchej nitki na Gronkiewicz-Waltz

d1a4ti2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1a4ti2