Trwa ładowanie...
d2ytphe

Basen w Pałacu Młodzieży już gotowy po remoncie (ZDJĘCIA)

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Basen w Pałacu Młodzieży już gotowy po remoncie (ZDJĘCIA)
d2ytphe

Unowocześniony, estetyczny, ale w starym stylu. Basen po remoncie został przekazany przez inwestora, Pałac Kultury i Nauki, użytkownikowi - Pałacowi Młodzieży, który niedługo wznowi w nim zajęcia dla dzieci i dorosłych. To pierwszy remont obiektu w historii.

- Remont w 60–letnim obiekcie był niezbędny. Poza naturalnym zużyciem powierzchni użytkowej, przestarzała była także technologia basenowa. Tak więc obok modernizacji samej niecki basenu wyremontowano pomieszczenia techniczne (m.in. filtry wody), sanitariaty, natryski, szatnie. Dostosowano także obiekt do obowiązujących przepisów przeciwpożarowych - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, która dzisiaj uczestniczyła w otwarciu basenu po remoncie.

Zmieniono także system przelewu bocznego niecki basenu na przelew typu Wiesbaden, tzn. krawędzie podłużne zbiornika basenu są na poziomie lustra wody, która się przez nie przelewa, spowodowało to podniesienie lustra wody. W związku z tym wieża do skoków wymagała modernizacji polegającej na nadbudowie poszczególnych platform. Ze względu na niezmienną wysokość pomieszczenia nadbudowa nie objęła ostatniego poziomu i ostatecznie uzyskano: 9,70 m, 7,50 m; 5,00 m oraz 3,00 m wysokości trampoliny nad lustrem wody.

d2ytphe

Została zachowana ta sama kolorystyka płytek ceramicznych w szatniach i łazienkach: biało-żółta w części damskiej, biało-bordowa w męskiej. Na podłodze położono, zgodnie z pierwowzorem, biało-szarą szachownicę. Konserwacji poddano oryginalne plafony sufitowe, wymieniono zwykle białe drzwi na pasujące do stolarki w całym pałacu – drewniane, ciemnobrązowe.

Zamontowano także system reflektorów oraz zwierciadeł rozpraszających, w celu doświetlenia lustra wody. Nowe są wszystkie systemy filtrujące wodę oraz wentylacja. Ważną częścią prac modernizacyjnych jest zastosowanie rozwiązań proekologicznych, polegających na odzysku ciepła z obiegu technologicznego, które będzie wykorzystywane do podgrzania wody. Oznacza to zmniejszenie zużycia energii ze źródeł nieodnawialnych.

Hole i korytarze pływalni zostały zabezpieczone i oddzielone od strefy basenowej aluminiowo-szklanymi ściankami, wstawionymi między kolumnami do pełnej wysokości pomieszczenia. Remont basenu kosztował blisko 13 mln zł z budżetu miasta. Wizytację inwestycji zakończył pokaz skoków do wody w wykonaniu wychowanków Pałacu Młodzieży.

Zobacz także: Google Campus powstanie na Pradze!

d2ytphe

Podziel się opinią

Share

d2ytphe

d2ytphe