Trwa ładowanie...

"Basen wioślarski Świętokrzyska". Trasa pod wodą, nieczynne przepompownie

Kilkudziesięciometrowy odcinek Trasy Świętokrzyskiej w Warszawie znalazł się pod wodą. Według wstępnych ustaleń obie przepompownie nie dały rady z jej odprowadzeniem, ponieważ... uległy awarii.

"Basen wioślarski Świętokrzyska". Trasa pod wodą, nieczynne przepompownieŹródło: Facebook.com, fot: Marcin Romański
d2ydo3v
d2ydo3v

Ciężki poranek dla jadących w kierunku Targówka. W miejscu, gdzie Trasa Świętokrzyska przechodzi pod wiaduktem kolejowym, zebrała się woda. To efekt ulewnych deszczy, jakie przeszły w tym rejonie nad ranem. Utrudnienia mają potrwać jeszcze kilka godzin.

Służby zablokowały trasę ze względów bezpieczeństwa, samochody kierowane są na objazdy. Zarząd Dróg Miejskich otrzymał informację o zalanej jezdni około godz. 5.30. Na miejsce wysłano ekipę techniczną w celu ustalenia przyczyn problemu.

Firma zajmująca się konserwacją wybudowanej zaledwie 10 miesięcy wcześniej trasy stwierdziła, że przepompownia nie dała rady z usunięciem wody ze względu na brak zasilania. Karolina Gałecka z Zarządu Dróg Miejskich podaje, że przestały pracować dwie maszyny równocześnie, a to uniemożliwiło sprawne udrożnienie dróg odpływowych. Trwa wyjaśnianie, dlaczego urządzenia nie były w stanie przyjąć tak dużej ilości deszczówki.

Naprawa będzie możliwa dopiero po przywróceniu zasilania w przepompowniach. Oprócz służb energetycznych na miejsce awarii pojechali tez pracownicy odpowiedzialni za budowę tego odcinka trasy.

d2ydo3v

Internauci już zaczęli komentować sytuację: "Po basenie olimpijskim Ziemowita (tymczasowo w remoncie) , torze kajakowym Radzymińska, nasza dzielnica doczekała się kolejnego sportowego obiektu. Basen wioślarski Świętokrzyska to całkiem nowa atrakcja dla amatorów wodnego szaleństwa. Dostępny dla każdego chętnego" - brzmi wpis na lokalnym fanpage'u "Za torami - Targówek Fabryczny, Utrata, Elsnerów".

Przed przyjazdem straży miejskiej część śmiałków postanowiło przejechać zalewisko na własną rękę. Niestety, jednemu z kierowców szczęście nie dopisało i musiał przepychać samochód brodząc w wodzie. Inny pojazd został unieruchomiony na środku jezdni. ZTM kursującą tą trasą linię 156 prowadzi teraz ulicami: Kijowską, Ząbkowską, Radzymińską, Naczelnikowską, i tak aż do Zabranieckiej.

Źródło: Facebook.com
google maps
Źródło: google maps

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Zobacz wideo: Powstaniec ma jedno, proste marzenie. Możecie pomóc je spełnić

d2ydo3v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ydo3v